Nowiutki hybrydowy model za niecałe 88 000 zł jest już w Polsce. To bolesny debiut dla hitu Toyoty

Nowa wydajna hybryda i atrakcyjne opakowanie sprawiło, że nowe MG3 od Morris Garage stało się jednym z najbardziej wyczekiwanych modeli. Ten model to największy rywal Toyoty Yaris, bo jest tani, nieźle wyposażony i ma poszukiwany napęd eko. Jaki model wybrać skoro znamy już polski cennik MG3?

model MG3 bagażnik
Podaj dalej

MG3 Hybrid to model, który przybywa po klientów Toyoty

Nowy MG3 Hybrid trafiło już do polskiego cennika i można je oglądać w salonie w Warszawie. To oznacza także, że już można je sobie zamawiać, ale czy warto?Nie jest tajemnicą, że dzięki swoim osiągom i przystępnej cenie stanie się świetną opcją dla hybrydowej Toyoty Yaris.

Dla Morris Garage najnowszy model pełni kluczową rolę w ekspansji marki na Starym Kontynencie. Nie jest tajemnicą, że pojazdy z segmentu B cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. W związku z tym, wielu stanie przed dylematem, co wybrać, którą z hybryd kupić?

Wiadomo, że aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba wziąć pod uwagę zarówno atuty, jak i słabe strony. Nie ulega jednak kwestii, że to skomplikowane pytanie. Dlatego weźmiemy pod uwagę kluczowe parametry tj. mechanika, wyposażenie, wymiary oraz cena każdego z tych modeli.

MG3 Hybrid+ wnętrze 2024

Mechanika – MG3 Hybrid kontra Toyota Yaris

Nowy  MG3 zrewolucjonizował konkurencyjny europejski rynek samochodów hybrydowych pod względem mechaniki. Pod jego maską pracuje 1,5-litrowy czterocylindrowy silnik benzynowy. Yaris zaś wykorzystuje trzycylindrowy silnik benzynowy o tej samej pojemności. Obydwa silniki działają w oparciu o cykl Atkinsona. Różnica tkwi zaś w szczegółach.

Silnikowi benzynowemu towarzyszy niewielki silnik elektryczny, który może napędzać pojazd. Zespół napędowy MG3 rozwija moc 195 KM i 425 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W przypadku Yarisa, to w swoim najmocniejszym wariancie otrzymamy moc 130 KM i 185 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Oba pojazdy mają konfigurację z napędem na przednie koła.

Oba pojazdy różnią się także, jeśli chodzi o skrzynię biegów. Model Toyoty wyposażono w automatyczną skrzynię biegów typu e-CVT , zaś model MG3 ma trzybiegową automatyczną skrzynię biegów. Akumulatory układu hybrydowego mają bardzo różną pojemność. Hybrydowe MG3 posiada akumulator o większej pojemności, w efekcie jazdę w trybie w 100% elektrycznym potrwa dłużej i przy wyższych prędkościach.

Wyjątkowa promocja dla kierowców. Odbierz bon o wartości 120 zł na paliwo

MG3 Hybrid+

Relacja ceny do poziomu wyposażenia – jaki model jest lepszą opcją?

Gama MG3 Hybrid obejmuje 3 poziomy wyposażenia: Standard, Excite i Exclusive. Hybryda Toyoty Yaris prezentuje ofertę obejmującą 4 różne wykończenia: Active,Comfort, Style, Executive, Premiere Edition i GR Sport.

Lista wyposażenia podstawowego MG3 jest obszerna i ma wszystko, czego potrzeba kierowcy. W tym m.in. elektrycznie otwierane szyby z przodu i z tyłu samochodu, systemy bezpieczeństwa, automatyczną klimatyzację, asystenta jazdy w korku. W związku z tym nie musi mieć kompleksów względem Toyoty Yaris.

Poza standardowym wyposażeniem, główny klucz do sukcesu tkwi oczywiście w cenie. Tu okazuje się, że to MG3 będzie świetną tanią opcją na nowy samochód z napędem hybrydowym. Morris Garage już oficjalnie ogłosił, że wersja podstawowa o mocy 195 KM to w Polsce 87 950 zł. Hybrydowa Toyota Yaris Active o mocy 116 KM jest teraz w promocji. Nowy japoński samochód kosztuje 92 500 zł. Mocniejsza wersja wymaga dopłaty ponad 20 000 zł. W tej cenie można mieć nowe MG3 w najbogatszej wersji wyposażenia. Warto także wiedzieć, że MG3 w przedsprzedaży będzie oferowało atrakcyjny pakiet korzyści.

Reasumując, który samochód hybrydowy kupić, MG3 czy Toyotę Yaris? Biorąc pod uwagę wydajność i cenę, odpowiedź jest prosta, że model od Morris Garage. Jeśli jednak nie potrzebujesz tak wysokich osiągów, to model Toyoty jest dobrym wyborem.

artykuł zaktualizowano uwzględniając informacje handlowe producenta MG3

Toyota Yaris 20245
Toyota Yaris 2024 MHEV

Przeczytaj również