To Porsche 993 Speedster w obłędnym kolorze, to najnowsze zlecenie Gunthera Werksa. Jest oszałamiające!

To Porsche 993 Speedster w obłędnym kolorze, to najnowsze zlecenie Gunthera Werksa. Jest oszałamiające!

gunther werks purpurowe porsche 993 speedster

Podaj dalej

Gunther Werks, znany z tego, że buduje wyjątkowe maszyny na bazie Porsche 911, pokazał wyjątkowe 993 Speedster. Projekt  w obłędnym kolorze to jego najnowsze zamówienie.

Gunther Werks prezentuje najnowsze zlecenie- obłędne Porsche 993 Speedster

Gunther Werks jest znany z tego, że wykonuje wyjątkowe maszyny. Ostatnio zaprezentował na Instagramie swoje najnowsze zlecenie- fioletowe Porsche 993 Speedster, na razie w formie rendera.

Pomimo tego, że samochód jest tu w fazie projektu, już w formie graficznej wygląda obłędnie. Nadwozie w odcieniu ciemnego fioletu przełamują paski w jaśniejszym odcieniu, które biegną wzdłuż dolnej części po obu stronach samochodu.

Samochód wykończono detalami z włókna węglowego, które zobaczysz na przednim splitterze, obramowaniu przedniej szyby, detalach wnętrza oraz fragmentach „kaczego ogona”.

We wnętrzu samochodu królują siedzenia w pepitkę z fioletową lamówką, alkantara i włókno węglowe.

gunther werks purpurowe porsche 993 speedster 3

Bracia zamówili wyjątkowy purpurowy egzemplarz

Spersonalizowane Porsche, to projekt wykonany na specjalne zamówienie braci, których znajdziesz na Instagramie jako @porschelifenyc i @lloyd.rosenman. Ta purpurowa stylizacja w dużej mierze jest już wykonana, bo pozostało jedynie kilka drobnych poprawek.

Gunther Werks wykorzysta w Porsche 993 Speedster 6-cylindrowca o mocy 435 koni mechanicznych i 454 Nm. Silnik kręci się do 7800 obr./min i przenosi moc na koła za pomocą 6-biegowej manualnej skrzyni biegów Getrag G50.

Jak zobaczysz, prawie każdy panel nadwozia z wyjątkiem drzwi, wykonano z włókna węglowego. Samochód ma m.in. hydrauliczny system podnoszenia nadwozia i kute aluminiowe felgi z pięcioma szprychami, nawiązujące do klasycznego stylu Fuchsa.

Producent oryginalnie wyprodukował jedynie dwa Speedstery 911. Jeden dla projektanta 911 Ferdinanda Alexandra Porsche, a drugi dla Jerry’ego Seinfelda.

Jak wiadomo, projekty od Gunthera Werksa nie należą do tanich. To dlatego, że tak eleganckie wykonanie to idealna propozycja dla tych, którzy mają pojemne kieszenie i chcą wyróżnić się z tłumu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Gunther Werks (@guntherwerks)

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News