Tesla z nową świetną przydatną funkcją. Wyświetli kierowcy ważny komunikat

Tesla z nową świetną przydatną funkcją. Wyświetli kierowcy ważny komunikat

tesla z nową przydatną funkcją

Podaj dalej

Aktualizacje bezprzewodowe, to coś,  co zapoczątkowała Tesla, a dziś korzysta z tego branża motoryzacyjna w coraz większym zakresie. Amerykański producent najczęściej raz na trzy miesiące wprowadza tą drogą nowe przydatne funkcje. Właśnie po cichu dodał kolejną.

Nowa funkcja jest świetna i bardzo przyda się kierowcom

Tesla nie zawsze informuje o nowych funkcjach, które pojawiają się wraz z aktualizacją. Tak też właśnie się stało, a dowiadujemy się o niej dzięki Drive Tesla Canada.

Nowa funkcja dostarczona wraz z oprogramowaniem #2021.44.5 pozwala kierowcy na dokładne śledzenie zużycia opon. Jak zobaczysz na zrzutach ekranu, jej zadaniem jest również informowanie, kiedy opony zużywają się nierównomiernie.

Tesla w takim przypadku pokaże kierowcy ostrzegawczy komunikat np. „bieżnik tylnej opony jest zbyt niski” i zaleci kontrolę bądź wymianę opon. Brzmi jak magia?

Tesla z nową przydatną funkcją fot 2
driveteslacanada.ca

Skąd Tesla wie jaka jest głębokość bieżnika?

Kiedy Tesla wyświetla komunikat informujący o zbyt wysokim zużyciu bieżnika, zastanawiasz się na jakiej zasadzie działa nowa funkcja. Skąd samochód czerpie wiedzę nt. zużycia opon?

Odpowiedź jak przystało na każdą rzecz, która wyszła z logo firmy Elona- jest prosta. Jak wiadomo, opona w miarę zużywania się zmniejsza swoją średnicę. W rezultacie koło obraca się szybciej niż wtedy, kiedy samochód miał nowe opony.

Tak samo ma się sprawa ciśnienia w oponach, ale to jak wiadomo od dawna kontrolują czujniki i w razie czego zgłaszają problem kierowcy. Jak zaś oszacować zużycie bieżnika? Bardzo prosto- wystarczy wziąć pod uwagę prędkość obrotową w stosunku do ciśnienia powietrza w oponie.
Powyższa aktualizacja to nie koniec, bo producent wkrótce wprowadzi kolejną większą. Trafi ona m.in do Modelu Y i Modelu 3 sprzedawanych w Europie i USA.

driveteslacanada.ca

Rimac Nevera kontra Tesla Model S Plaid, czyli wyścig, na który czekali wszyscy. Tylko nie Elon Musk [WIDEO]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News