Ten SUV to nowość na rynku. Jeśli wjedzie do Europy będzie koszmarem taniego Dustera od Dacii

Ten SUV to nowość na rynku. Jeśli wjedzie do Europy będzie koszmarem taniego Dustera od Dacii

konkurent dacii jetour wnetrze jpg

Podaj dalej

Jeszcze do niedawna producent Dacii i pozostałe europejskie marki nie interesowali się tym, co dzieje się na azjatyckim rynku. Premiery i nowe samochody produkowane w Chinach, pozostawały w Chinach i nie miały nic wspólnego z klientami w Europie czy USA. Dziś wiele się zmieniło, to co pokazuje się na targach w Szanghaju, jest ważne także na starym kontynencie.

Ten SUV „Made in China” utrudni sprzedaż Dacii Duster

Fakt, że wiele azjatyckich marek trafia już do Europy, utrudnia Dacii sprzedaż samochodów. Marka, która ma tutaj ugruntowaną pozycję, zyskała nową silną konkurencję – z Azji. Jedna z nowości, zaprezentowana na pokazie Szanghaju należy do jednej z najważniejszych na rynku azjatyckim marek. Jeśli trafi do Europy, ukradnie dużą część klientów, którzy dziś chętnie wybierają Dustera od Dacii.

Jetour Traveller, to również niedrogi terenowy SUV, który jest propozycją od marki kojarzonej z azjatyckim gigantem Chery. Wygląda atrakcyjnie i nowocześnie, co może przekonać młodsze pokolenie klientów ceniących sobie przygody w terenie, a nie jedynie jazdę w korkach w mieście. Ta grupa klientów coraz częściej staje się docelową dla chińskich producentów. Stąd nowoczesny design obiecujący moc wrażeń. Oferuje trzy opcje – dwie benzynowe i jedną hybrydową typu plug-in z napędem na wszystkie koła.

Jetour Traveller na chińskim rynku kosztuje około 20 000 euro, co czyni go jednym z głównych rywali Dacii Duster, gdyby trafił do Europy. Nawet dla wersji, która pojawi się dopiero w przyszłym roku. Sytuację ratuje fakt, że SUV z Azji musiałby przejść kilka zmian, by spełniać wymogi przepisów obowiązujących w Europie. To wymagałoby nakładów finansowych i miałoby wpływ na cenę. To ostanie, jak wiadomo, nie jest problemem dla chińskich producentów.

Ciąg dalszy publikacji pod grafiką

Nie tylko cena czyni tego SUV-a atrakcyjną propozycję do jazdy w Europie

Marka prężnie się rozwija, oferując dziś 13 różnych SUV-ów, w tym jeden z napędem elektrycznym. Modele występują zwykle w kilku wersjach, w zależności od upodobań klienta: City SUV, Household Travel, Hardcore off-road I Trendy Travel. Nowy Jetour Traveller wygląda dziko z podświetlanym logo na grillu. Reflektory zaprojektowano tak, że składają się z sześciu oddzielnych jednostek LED. Są także dodatkowe światła w zderzaku.

Słupki pomalowano na czarno, tak samo, jak zderzaki i nadkola. Duże lusterka wyglądają solidnie i z pewnością przetrwają nie jedno uderzenie. W końcu twórcy inspirowali się samochodami rajdowymi dalekiego zasięgu. We wnętrzu nie brakuje nowoczesnej owalnej kierownicy. Skórzano-zamszowe siedzenia, podobnie jak kierownica posiadają logo JT. Pod konsolą środkową znajdują się uchwyt, a pomiędzy nimi bezprzewodowa ładowarka do telefonu.

Gdyby Chińczycy zmienili zdanie i zdecydowali się wejść na rynek europejski, model ten znalazłby wielu klientów. Nawet z nieco wyższą ceną, byłby atrakcyjną alternatywą dla Dacii Duster. Europejscy producenci też doskonale o tym wiedzą, dlatego śledzą wszelkie nowości, które pojawiają się Chinach.

NIE PRZEGAP

To teraz bestseller popularnej wśród Polaków marki. Kosztuje mniej niż Dacia i spala tyle, co nic

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News