Ten SUV jest tak dobry, że wyprzedza hit od Japończyków. Jest premium i tańszy w zakupie

Ten SUV jest tak dobry, że wyprzedza hit od Japończyków. Jest premium i tańszy w zakupie

suv lexus ux nowa nizsza cena 2023

Podaj dalej

Nie jest tajemnicą, że samochody typu SUV są hitem zakupowym, nie tylko Polaków. Model RAV4 od Toyoty od lat jest wzorem w swoim segmencie. Kompaktowa budowa i hybrydowy silnik to prawdziwe atuty w dzisiejszych czasach. Nic dziwnego, że świetnie się sprzedaje zwłaszcza wśród klientów poszukujących modeli rodzinnych. Jednak w takiej konfiguracji ma obecnie wielu konkurentów na rynku.

SUV z niskim spalaniem i silnikiem eko to dziś ważne argumenty zakupowe

Najbardziej poszukiwane na rynku modele typu SUV muszą posiadać etykietę ECO, mieć niskie zapotrzebowanie na paliwo i rzecz jasna dobrą cenę. Toyota RAV 4 nie jest już jednym z nielicznych modeli z tą opcją.

Wiadomo, że może się pochwalić etykietą ECO i niskim zapotrzebowanie na paliwo, ale jej cena nie jest specjalnie niska. Bez względu na to, jak bardzo interesujące ma wyposażenie w podstawowej opcji, jej cena niebezpiecznie zbliża się do 188 000 złotych.

Wśród dostępnych w Europie samochodów typu SUV, coraz większe zainteresowanie budzi Lexus UX. W Hiszpanii już lepiej się sprzedaje, niż Toyota RAV4. Być może dlatego, że jest najtańszym kompaktowym SUV-em Lexusa i ma znaczek premium.

Lexus UX hybryda SUV jpg
Lexus PL

Na rynku ma mocną konkurencję, ale słupki sprzedaży pną się w górę

Pomimo tego, że model od Toyoty wciąż jest na prowadzeniu w wielu rankingach, to Lexus nie ma czego się wstydzić. Jak na model premium, tańszy niż Toyota ma wszystko, co potrzeba. W tym silnik hybrydowy o mocy 180 KM, ciekawe wyposażenie i niezłą jakość użytych materiałów. Nic dziwnego, że jest teraz dla wielu świetną opcją zakupu.

Na nowy samochód od Lexusa w nowej obniżonej cenie trzeba wydać 172 900 zł. W tej cenie SUV z pakietem BUSINESS i TECHNO oferuje m.in. :
-Pakiet bezpieczeństwa LSS+ 2.5
-Reflektory Bi-LED
-18” obręcze ze stopów lekkich
-System monitorowania martwego pola i asystent ruchu poprzecznego z tyłu (BSM + RCTAB)
-Czujniki parkowania z przodu i z tyłu z systemem samodzielnego zatrzymania (ICS)
-Podgrzewane fotele i kierownicę
-Ładowarka indukcyjną
– Ekran multimedialny 8”
– Nawigacja chmurową oraz inteligentnego asystenta Lexus Concierge.

Wersja Pure to wydatek 170 900 zł. Dla chętnych na rządowe dopłaty Lexus przygotował SUV-a z napędem elektrycznym UX 300e. Wszystkie wersje dostępne są w leasingu dla firm oraz konsumenckim. NIE PRZEGAP: Ten SUV to teraz rewelacja. Kosztuje mniej niż 64000 zł i jest dla Dacii nie lada wyzwaniem

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News