Ten rzadki McLaren Speedtail z niewielkim przebiegiem jest na sprzedaż. Co za obłędna specyfikacja!

Ten rzadki McLaren Speedtail z niewielkim przebiegiem jest na sprzedaż. Co za obłędna specyfikacja!

2020-mclaren-speedtail-number-100-of-106-wtrafil na aukcje

Podaj dalej

Kiedy mówisz McLaren, myślisz o niezwykłym samochodzie, jego mocy, silniku i genialnym przyspieszeniu. Cena to rzadki temat, bo większość z nas i tak może co najwyżej o niej poczytać niż kiedykolwiek zobaczyć. Taka specyfikacja zasługuje na to, by ją podziwiać, ale jeśli masz więcej niż trochę grosza, możesz ją sobie kupić.

Rzadki McLaren Speedtal trafił na aukcję. To rarytas dla kolekcjonerów

Samochody ze stajni McLarena to marzenia na czterech kółkach nie jednego fana motoryzacji, co więcej McLaren Speedtail z limitowanej edycji to dobra inwestycja.

Patrzysz, podziwiasz, a kiedy go kupisz, wygrywasz los na loterii, bo taki zakup w przyszłości może nieźle zaprocentować. Modele z edycji limitowanych w miarę upływu czasu zyskują na wartości. Wystarczy tylko dobry garaż i odrobina cierpliwości. Najgorsze, że zarobisz dużo więcej, jeśli …nie będziesz za dużo nim jeździł. Co wydaje się jakimś koszmarem i wymaga, abyś był istną oazą cierpliwości.

Zwykłych śmiertelników nie stać na taki egzemplarz, jaki trafił na aukcję, ale gdy na niego patrzysz, wiesz, że jest wart swoich pieniędzy. Niestety większość z supersamochodów, co jest smutne, w ogóle nie jeździ. Dlatego istnieje małe prawdopodobieństwo, że zobaczysz je na autostradzie czy ulicach Dubaju. Wystarczy spojrzeć na przebieg i tę specyfikację.

mclaren speedtail 2020
Foto: www.mecum.com

Przejechał nieco ponad 300 km i pochodzi z limitowanej edycji

Ten konkretny McLaren Speedtail z 2020 r. trafi na sprzedaż na początku przyszłego roku. Określenie stanu jako „całkiem nowy” jest idealnym określeniem, biorąc pod uwagę jego niewielki przebieg. Przejechał jedynie 312 km i ma genialną jednostkę napędową, dzięki której może konkurować z hipersamochodami.

Speedtail ma mocarny 4,0-litrowy silniku V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Korzysta również z elektrycznego wspomagania, dzięki czemu generuje obłędne 1035 koni mechanicznych. Sprint od 0 do 300 km/h zajmuje mu jedynie 12,8 sekundy, a sprawnie biega do ponad 400 km/h.

Ten egzemplarz o obłędnej specyfikacji jest 100 ze 106 limitowanych sztuk, co nie jest bez znaczenia dla kolekcjonerów. Właściciel, Michael Fux posiada jeszcze Ferrari 812 GTS 2021, Ferrari SF01 Stradale 2021 i Ferrari F8 Spider 2021. Każdy z nich przejechał mniej niż 320 kilometrów.

Na wszelki wypadek, gdybyś dostał jakiś spadek, link do aukcji znajdziesz tutaj.

McLaren Speedtail 2020
McLaren Speedtail 2020, www.mecum.com
www.mecum.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News