Ten model jest tak dobry, że dogania sprzedażowy hit Nissana. Sama radość dla producenta, który wcale nie jest tańszy

Ten model jest tak dobry, że dogania sprzedażowy hit Nissana. Sama radość dla producenta, który wcale nie jest tańszy

model audi q3 bagaznik

Podaj dalej

Nie jest tajemnicą, że model Qashqai od Nissana jest dominatorem w swojej kategorii. Ma jednak mocnego rywala, który poprawia wyniki sprzedaży. To model z rodziny niemieckich marek premium, chętnie kupowany przez tych, którzy nie mają napiętego budżetu.

Model Q3 to prawdziwa radość producenta z Ingolstadt

Pochodzące z Niemiec Audi Q3 to model marki premium, która od dziesięcioleci istnieje na rynku. Samochody z Ingolstadt są wśród najbardziej poszukiwanych na rynku, pomimo swojej wcale nie niskiej ceny zakupu. Za jej bezpośrednich rywali uchodzą BMW i Mercedes.

Niemiecki producent ma obecnie sporo powodów do radości, bo Audi Q3 zaczyna sprzedażowy rok sporym sukcesem. Kompaktowy SUV niemieckiej marki jest najchętniej kupowanym w Europie, a w Hiszpanii rozpoczyna rok sporym sukcesem. To najlepiej sprzedający się model premium, jaki jeździ po hiszpańskich drogach.

model audi q3
foto: Audi

Wyniki sprzedaży dorównują hitowi Nissana

Nissan Qashqai, który najlepiej się sprzedawał kilka lat temu, ze swoimi 748 rejestracjami nie osiągnął nic poza 24. miejscem w Hiszpanii. Nie jest to typowe dla modelu tej kategorii i nie świadczy o niej dobrze. Jeszcze do niedawna był dominatorem w swojej kategorii i segmencie, a teraz Audi sięga z modelem Q3 po jego pozycję. W ostatnim kwartale zeszłego roku był bardzo blisko wygranej.

Nissan Qashqai zakończył sprzedaż z 780 rejestracjami. To tylko nieco ponad 30 sztuk od znacznie droższego modelu od Audi, które w związku z tym ma znacznie mniejszym udział w hiszpańskim rynku.

Marka z Ingolstadt ma swój bestseller już w styczniu, co daje jej wiele powodów do radości. Model Q3 wstrząsnął hiszpańskimi dealerami budząc zainteresowanie klientów swoimi cenami. Ile muszą na niego wydać?

Audi Q3 Advanced oferowane jest w cenie od 42 240 euro. Tyle kosztuje samochód z 2-litrowym silnikiem 35TDI.Najdroższa wersja kosztuje zaś 52 850 euro. Wersje z napędem quattro są odpowiednio droższe. Samochód pomimo tego, że marka ma inne i tańsze modele w salonach rozkochał w sobie Hiszpanów. W styczniu 2023 roku nadal wiedzie prym wśród marek premium i ma szansę zostać bestsellerem.

NIE PRZEGAP

Najgorszy rywal Dacii Sandero ma nową niższą cenę. Będzie królował na rynku Europy w 2023 roku

Wystawili kierowcom 1000 mandatów za parkowanie. Teraz wszystko im zwrócą – ponad 600 zł każdemu

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News