Szok! Stare Volvo 240 pokonuje 1/4 mili szybciej niż Tesla Model S Plaid

Szok! Stare Volvo 240 pokonuje 1/4 mili szybciej niż Tesla Model S Plaid

volvo wyścig drag race

Podaj dalej

Seria Volvo 200 nigdy nie była ekscytująca i w zasadzie nie ma o czym się rozpisywać. To po prostu przyzwoity model rodzinny idealne na duże zakupy. Takie zdanie mieliśmy o nim do dzisiaj, dopóki nie natrafiliśmy na to nagranie.

Volvo 240 pokonuje 1/4 mili szybciej niż Tesla Model S Plaid

Hot Rod Drag Week to cykliczna impreza, która odbywa się co roku w USA. To jednocześnie prawdziwy poligon doświadczalny dla najszybszych na świecie samochodów ulicznych. To tłumaczy, co w tym miejscu robi rodzinne Volvo 240.

Ten egzemplarz nie ma w sobie nic z nudnego Volvo 240 poza wyglądem zewnętrznym. Ten status upada w chwili kiedy pokonuje linię startu. Robi to tak szybko, że na widowni zalega na moment kłopotliwa cisza.

volvo wyścig drag race

Samochód pokonuje ćwierć mili szybciej, niż zdążysz wymówić jego nazwę i niewątpliwie jest hitem tegorocznego Hot Rod Drag Week 2021. Ten prawdziwy sleeper pod koniec przejazdu osiąga wynik 6,93 sekundy, z prędkością wyjściową 327,2 km/h.

Finalnie Mikael Borggren zajął drugie miejsce podczas finałowego 5 dnia zawodów na US 131 Motorsports Park w stanie Michigan.

Jeżeli nie jesteś miłośnikiem takich wyścigów, to wyjaśniamy, że dla porównania Tesla Model S Plaid, która osiąga setkę w czasie niecałych 2 sekund, pokonuje 1/4 mili w czasie 9,08 sekundy.

Gdybyś chciał obejrzeć więcej filmów ze Szwedami w ich Volvo w roli głównej, znajdziesz je tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News