Stacja benzynowa zaoferowała kierowcom zniżki na paliwa. Odzew na promocję przeszedł najśmielsze oczekiwania

Stacja benzynowa zaoferowała kierowcom zniżki na paliwa. Odzew na promocję przeszedł najśmielsze oczekiwania

znizki na paliwa chaos na stacji

Podaj dalej

W czasach gdy paliwa są rekordowo drogie, rzadko trafia się coś takiego jak promocja na tankowanie. Dlatego, gdy jedna ze stacji postanowiła ulżyć portfelom klientów, nie przewidziała jaki finał będzie miała taka akcja. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania.

Zniżki na paliwa doprowadziły do chaosu na drogach

Kiedy właściciel stacji benzynowej Costco w Edynburgu zaoferował kierowcom zniżki na paliwa w ramach wsparcia dla rosnących kosztów utrzymania, nie przewidział, jak wielki będzie odzew.

Promocja cenowa na benzynę i olej napędowy zwabiła w zeszły weekend tłumy kierowców. Właściciel nie krył zdziwienia, bo zainteresowanie było tak duże, że doprowadziło do paraliżu na drogach dojazdowych do stacji i nie tylko.

W pewnym momencie chcący zatankować kierowcy zwyczajnie utknęli na parkingu stacji benzynowej i nie mogli się z niej wydostać. Zapanował chaos, a kolejki stale rosły, co uwiecznił na fotografiach  i wideo jeden z mieszkańców miasta.

stacja paliw rabaty na paliwa i korki
www.edinburghlive.co.uk

Zamiast tankowania niemiła niespodzianka

Kierowcy „uwięzieni na parkingu stacji Costco” musieli korzystać z pomocy pracowników stacji, którzy próbowali kierować ruchem na stację paliw i ze stacji. Kolejki były widoczne z kilku kilometrów.

„Pracownicy Costco wykonali świetną robotę kierując ruchem. Tak, było tłoczno, ale wchodziłem i wychodziłem w ciągu 7/10 minut. Tak, było mnóstwo samochodów, kamperów itp. czekających na zapełnienie, ale wszystko szło szybko”

Sytuacja przez chwilę była poważna, o czym informowali kierowcy:

„Ludzie nie mogą wycofać się ze swoich miejsc, ponieważ kolejki są na każdej drodze. Jest facet kierujący ludzi do każdego dystrybutora, bo jest tyle samochodów”.

Jak informuje EdinburghLive, stacja paliw jest popularna wśród kierowców, bo oferuje karty zniżkowe Costco dla swoich klientów. Dzięki temu mogą liczyć na tańszą benzynę i olej napędowy.

Wiadomość o zniżkach na tankowanie pojawiła się akurat w momencie, gdy kierowcy musieli płacić za litr benzyny 185,04 pensów (ponad 9 zł), a za diesla 190,92 (ponad 10 zł). Dlatego jest zupełnie zrozumiałe, że pojawiło się tylu chętnych na oszczędne tankowanie.

Według najnowszych danych brytyjskiego RAC Fuel Watch, obie ceny prawdopodobnie jeszcze wzrosną. Kryzys nie spowalnia.

stacja paliwo promocja edynburg
www.edinburghlive.co.uk

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News