Polski kierowca otrzymał gigantyczny mandat! Za kombinacje z tachografem, skonfiskowali mu prawo jazdy i ciężarówkę

Polski kierowca otrzymał gigantyczny mandat! Za kombinacje z tachografem, skonfiskowali mu prawo jazdy i ciężarówkę

Podaj dalej

Polski kierowca ciężarówki, otrzymał gigantyczny mandat od  duńskiej policji. Jak się okazuje, kombinacje z tachografem, które w Polsce są na porządku codziennym, za granicą potrafią prawdziwie zrujnować kieszenie przedsiębiorców. O tym, że oszustwo nie popłaca, przekonał się jeden z nich.

Kierowca oszukał tachograf, ale nie oszukał policji

W dniu 13 kwietnia, duńska policja sprawdziła polską ciężarówkę w pobliżu Kolding. Badanie techniczne ujawniło ingerencję w tachograf. Kierowca posunął się do tego, że w czasie jazdy rejestrował odpoczynek. Funkcjonariusze uznali to za świadomą  próbę oszustwa. Manipulacja czasem jazdy i odpoczynku, sporo go kosztowała.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Zarówno kierowca, jak i jego pracodawca zostali ukarani grzywną. Mandat opiewa na łączną kwotę 225 000 DKK, co stanowi równowartość  ponad 137 000 złotych. Jakby tego było mało, kierowcy skonfiskowano prawo jazdy i ciężarówkę.

Przewoźnik odzyska pojazd dopiero po zapłaceniu pełnej grzywny. O losach kierowcy zdecyduje sędzia. Jest całkiem prawdopodobne, że otrzyma bezwarunkowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na terenie Królestwa Danii.

To chyba najwyższy mandat polskiego kierowcy, za manipulację tachografem.

kierowca dostał gigantyczny mandatja wystawiła mandat
Policja Kolding (DK)

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News