Papież Franciszek zmienia samochód. Takiego papamobile, świat jeszcze nie widział

Papież Franciszek zmienia samochód. Takiego papamobile, świat jeszcze nie widział

papiez Franciszek zmienia samochód

Podaj dalej

Papież wkrótce otrzyma elektryczną moc. Po prywatnym spotkaniu, w zeszłym tygodniu stało się jasne, że kolejny papamobile, będzie …elektrykiem. Używany przez Papieży do publicznych wystąpień samochód, po raz pierwszy pod tą nazwą zadebiutował w 1930r. Papież Pius XI, wybrał na niego Mercedesa.

EV Fisker ogłosił, że buduje dla Stolicy Apostolskiej całkowicie elektryczny samochód

Od czasu zamachu na życie papieża Jana Pawła w 1981 r., papamobile zaczęły być wyposażane w kuloodporne szyby i podwozia.
Kolejna znacząca zmiana w kwestii samochodu, dzieje się właśnie teraz. To nie pierwszy ekologiczny samochód we flocie papieskiej. Najnowszy nabytek to napędzana wodorem, Toyota Mirai.

W związku z tym, że Papież Franciszek troszczy się o środowisko, powierzył EV Fisker nie lada zadanie. Na jego życzenie producent opracowuje nowy papamobile. Tym samym będzie to pierwszy w pełni elektryczny pojazd  Papieża.

Papież spotkał się w czwartek z Henrikiem Fiskerem i Geetą Gupta-Fisker. Założyciele firmy, dostarczyli mu renderingi pojazdu, którego dostawa nastąpi w czwartym kwartale przyszłego roku. Będzie on oparty na SUV-ie Fisker Ocean, który firma wprowadzi do produkcji w 2022 roku.

Całkowicie elektryczny SUV, który działa na 80 kWh baterii,  ma zasięg około 482 kilometrów. Posiada również dach solarny, który powinien oferować ok.1600 km zasięgu rocznie.

W trosce o środowisko, we wnętrzu zostaną zastosowane ekologiczne materiały. Na przykład dywaniki będą wykonane z przetworzonych plastikowych butelek, wydobytych z oceanu.

W nowym samochodzie, będzie również szklana kopuła, dzięki której tłum będzie mógł zobaczyć Jego Świątobliwość podczas jego podróży.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News