Paliwo już po 14 złotych za litr?! Gwałtowne wzrosty cen paliw powalają

Paliwo już po 14 złotych za litr?! Gwałtowne wzrosty cen paliw powalają

cena paliwo tankowanie

Podaj dalej

Jeśli przerażają cię ceny za jakie przychodzi ci kupić dziś paliwo, to wiedz, że jest stacja benzynowa, która sprzedaje je za 14 zł za litr. Dlaczego tak się dzieje? Dwa czynniki mają na to duży wpływ.

Cena za paliwo gwałtownie rośnie

Stacja benzynowa Cloisters Gulf przy Sloane Avenue w Chelsea, sprzedawała w sobotę paliwo za 2,68 funta za litr (14,34zł). To prawie dwukrotność średniej ceny paliwa.

Rosnące światowe ceny ropy niosą za sobą nieuniknione, zatem kierowcy oczekują na kolejne podwyżki cen paliw. Jak donosi Independent, oczekuje się, że cena za litr paliwa wzrośnie od 0,53 groszy do nawet 1,59 zł za litr.

Te dane nie są spekulacjami- to prawdziwy wzrost cen hurtowych spowodowany przez czynniki globalne.

kolejka po paliwo w UK
Kolejka przed stacją paliw w Wielkiej Brytanii /Andrew Matthews /PAP/PA

Od poniedziałku w Wielkiej Brytanii szykują się spore zmiany

Wobec panującego kryzysu niedoboru kierowców ciężarówek, paliwo na stacje benzynowe będą dostarczać kierowcy wojskowi. Na takie rozwiązanie zdecydował się brytyjski rząd, by załagodzić kryzys paliwowy jaki trwa w tym kraju od ponad 10 dni.

Blisko 200 pracowników wojskowych, w tym 100 kierowców, szkoli się w placówkach transportowych i rozpocznie dostawy, co stanowi dużą pomoc w opanowaniu chaosu na stacjach paliw.

Ponadto w piątek rząd ogłosił zwrot o 180 stopni w swoim programie wiz awaryjnych. W rezultacie, aż 5 tys. zagranicznych kierowców przewożących żywność może przedłużyć swoje tymczasowe wizy poza Wigilię Bożego Narodzenia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News