Oto oszałamiający Genesis G90. Zmodernizowany model będzie walczył z niemieckimi limuzynami

Oto oszałamiający Genesis G90. Zmodernizowany model będzie walczył z niemieckimi limuzynami

2022-genesis G90

Podaj dalej

Po raz ostatni, Genesis G90 pojawił się w 2018 r, ale był to raczej lifting EQ900. Teraz nowy model założonej przez Hyundaia samodzielnej luksusowej marki, ze znanym motywem reflektorów „Two Lines” jest gotowy do walki z niemieckimi konkurentami.

Nowy Genesis G90 w dwóch konfiguracjach

Odnowiony Genesis G90 ma imponujący grill, który otacza z innych modeli motyw reflektorów „Two Lines”. Maska elektrycznego crossovera nadaje przedniej części bardziej klasyczny wygląd z mniejszą liczbą szczelin.

Samochód w białej wersji nadwozia to standardowy Genesis G90, a niebieski to wersja dłuższa o 190 mm, w związku z tym oferuje większą przestrzeń. Obie wersje mają wysuwane klamki, a będzie je można rozpoznać po rozmiarze tylnych drzwi.

Genesis G90 w obu wersjach trafi na rynek światowy. Co oznacza, że będzie rywalizować z Maybachem S-Class i Audi A8.

Genesis G90 sedan

Zbudowany zgodnie z filozofią projektową marki Athletic Elegance

Producent na razie nie ujawnia danych technicznych, dlatego możemy jedynie podziwiać linię nadwozia. Pierwsze opublikowane zdjęcia modelu G90 ujawniają, że grill ma nadal kształt tarczy (wewnętrzną siatkę ułożono teraz w 2 zazębiające się warstwy matrycy), ale przednie reflektory nadal mają kształt 2 równoległych linii.

Teraz są jednak długie i podzielone na wiele małych lampek opartych na inteligentnej technologii oświetleniowej. Nowy Genesis G90 ma jedne z najszerszych bocznych kierunkowskazów, jakie kiedykolwiek zobaczysz w modelu produkcyjnym.

Motyw „Dwóch linii” zobaczysz również w oświetleniu z tyłu, gdzie znajdują się oddzielne rzędy listew LED. Rozciągają się na całej szerokości zderzaka i tylnej klapy. Zintegrowany spojler przypomina nieco ten, jaki widzieliśmy w modelu poprzedniej generacji tak jak trapezoidalne podwójne końcówki wydechu.

Genesis G90 long

Więcej szczegółów w przyszłym tygodniu

Wnętrze Genesis G90 2022 podobnie jak specyfikacja nie zostało ujawnione. Koreańska marka na razie potwierdziła, że ​​samochód ma 2 konfiguracje.
Ponadto ma najcieńsze reflektory w gamie, a światła mijania wykonano przy użyciu technologii MLA (Micro Lens Array). Emblemat przedni w formie ornamentu wykonano techniką Gilosz.

Pozostałe elementy tej układanki powinny pojawić się w przyszłym tygodniu. Pełna premiera modelu Genesis G90 odbędzie się w połowie grudnia. Na razie będą przyjmowane zamówienia z Korei Południowej, a w dalszym czasie producent nakreśli swoje plany eksportowe.

genesis-g90-sedan tył
Genesis

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News