Oto Audi A8 L Horch, którego sobie nie kupisz. Mercedes-Maybach ma godnego rywala

Oto Audi A8 L Horch, którego sobie nie kupisz. Mercedes-Maybach ma godnego rywala

Audi A8 Horch

Podaj dalej

Audi zaprezentowało oczekiwane od dawna A8 L Horch. To nic innego jak luksusowa wersja A8 z rozszerzonym rozstawem osi. Na razie nie możesz go dla siebie zarezerwować, bo model trafi do Chin. Zobacz, co oferuje rywal Mercedesa-Maybacha.

Skąd ta nazwa dla edycji luksusowego Audi A8L ?

Horch, o czym wszyscy wiedzą, to nazwisko wyjątkowego człowieka, który założył marki Horch i Audi Automobilwerke Gmbh, a później Auto Union, z którego wywodzi się dzisiejsze Audi AG. Specjalna edycja flagowej limuzyny z Ingolstadt to hołd dla dziedzictwa założyciela. August Horch zawsze tworzył takie samochody, którymi klienci będą chcieli  podróżować nie tylko z punktu A do punktu B.

Sedany z długim rozstawem osi są bardzo popularne w Chinach. W związku z tym marka zaproponowała wersję L, która jest o 130 milimetrów dłuższa od A8. Tym samym luksusowy sedan ma długość 5,45 m, a pasażerowie tylnych siedzeń zyskali dodatkową przestrzeń.

Wybór silnika w luksusowym Audi A8 L Horch nie jest przypadkowy

Jak wiadomo, Chiny nakładają spore podatki na silniki powyżej 3,0 litrów. W związku z tym Audi oferuje luksusowe  A8 L Horch z jednostką o mocy 340 koni mechanicznych i 48-woltowym układem mild-hybrid.

Turbodoładowany silnik V6 oferuje 500 Nm, który trafia na cztery koła za pośrednictwem ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów (firmy ZF). Zdziwisz się, ale nie jest to hybryda typu plug-in.

Luksus wnętrza powala

Stylizacja specjalnej edycji Audi A8 L Horch to zestaw subtelnych znaczków, zestaw 20-calowych obręczy z polerowanym wykończeniem oraz zmodyfikowana osłona chłodnicy. W standardzie producent oferuje przednie reflektory Matrix LED i tylne OLED.

Audi opracowało specjalny lakier do A8 L Horch, który jest odcieniem zieleni. Jednocześnie wszystkie ozdoby zewnętrzne (w tym obudowy lusterek bocznych) wykończono w kolorze polerowanego srebra.

Wewnątrz A8 L Horch pojawiły się dedykowane wersji plakietki, najwyższej jakości skórzane, drewniane i aluminiowe wykończenia. Część siedzeń i drzwi  ma przeszycia w kształcie rombu. Rezultat na pewno spodobałby się Augustowi Horchowi- jest elegancko i dyskretnie.

Luksusowa limuzyna rozpieszcza pasażerów dźwiękiem ze stereofonicznego systemu dźwiękowego Bang & Olufsen 3D, a przednie fotele oferują osiem trybów masażu, bez dodatkowych opłat.

Publiczna prezentacja Audi A8 L Horch 2022 odbędzie się 19 listopada na Guangzhou Auto Show. Jeśli kiedykolwiek ten model trafi do Europy nie należy się spodziewać, że dostanie silnik W12.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News