Od 1 czerwca tania benzyna i niedrogi olej napędowy. Włączają hamulec na ceny paliwa

Od 1 czerwca tania benzyna i niedrogi olej napędowy. Włączają hamulec na ceny paliwa

dystrybutory paliwa niższe ceny i ulgi jpg

Podaj dalej

Kierowcom kończy się cierpliwość, bo wyczekują na tańsze paliwa już od wielu tygodni. W związku z tym, że niewiele się zmienia, kraje radzą sobie, wprowadzając ulgi i obniżki podatków. Jedne robią to szybciej, drugie wolniej, co sprawia, że turystyka paliwowa ma się bardzo dobrze. Sytuacja na polskich przygranicznych stacjach ulegnie zmianom już w czerwcu.

Od 1 czerwca za polską granicą kierowcy zatankują tańsze paliwa

Niemieccy kierowcy muszą się wykazać nie lada cierpliwością w oczekiwaniu na tańsze paliwo na stacjach. Hamulec cen paliw z pakietu ulgowego 2022 zostanie wprowadzony dopiero za 3 miesiące. Projekt nie mógł być wcześniej zrealizowany.

Jak podaje Die Welt, minister finansów Christian Lindner (FDP), przyczyną opóźnień we wprowadzeniu hamulca na ceny paliwa są względy prawne. Minister zakłada, że ​​obniżki podatku na paliwa nie da się szybciej wdrożyć ze względu na niezbędne formalności parlamentarne.

Pakiet ulg na tańsze tankowanie paliwa zacznie obowiązywać 1 czerwca, a do tego czasu osoby dojeżdżające do pracy samochodem muszą liczyć się z wysokimi kosztami. W Polsce i sąsiednich krajach ceny na dystrybutorach znacznie spadły. Dlatego niemieckie rejestracje są często widywane na przygranicznych polskich stacjach.

ceny paliwa
fot. pixabay

Obecnie tankowanie w Niemczech jest droższe niż kiedykolwiek wcześniej

Hamulec cenowy dla benzyny i oleju napędowego z pakietu ulgi 2022 pozwoli kierowcom tankować taniej przez trzy miesiące. Oczekuje się, że ceny paliwa spadną do poziomu 2 euro za litr.

Tymczasem czas ucieka, a oprócz paliwa gwałtownie rosną ceny energii, ogrzewania i żywności. Dlatego rząd federalny uchwalił pakiet ulg w wysokości 17 miliardów euro na 2022 rok. Oprócz zniżki na tankowanie obejmuje ona również ryczałt na energię w wysokości 300 euro dla pracowników, dodatek na dzieci, dotację do Hartza IV i bilet w wysokości 9 euro na autobusy i pociągi  w całym kraju.

Przy planowanych obniżkach podatków na paliwo benzyna powinna kosztować mniej o 30 centów za litr, a olej napędowy o około 14 centów. Tylko kilka krajów ma wyższe ceny paliw niż Niemcy są to Szwecja i Finlandia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News