Nowy tańszy niż SUV-y premium model Kia to mądry wybór. Bezkonkurencyjny w relacji jakości i ceny

Nie jest tajemnicą, że jeśli chodzi o SUV-y, to Kia jest na liście referencyjnych marek. Producent ma w zanadrzu zawsze wiele argumentów, aby klienci uznali zakup jej modeli za atrakcyjną opcją. Nie inaczej jest w przypadku nowego Sorento.

suv kia-sorento-my25-phev-interior-cluster
Podaj dalej

Nowy SUV sygnowany logo KIA to mądry wybór

Nie da się nie zauważyć, że nowy SUV w ofercie Kia jest atrakcyjny pod każdym względem. Jedna z najlepiej sprzedających się marek oferuje modele bardzo dobrze wyposażone pod każdym względem w cenie pozostającej poniżej tych, które obowiązują w segmencie. Dlatego m.in. modele Kia ze średniej półki tj. Kia Stonic, czy XCeed są bestsellerami.

Teraz klienci otrzymują cennik nowego Sorento, który jeśli chodzi o wielkość, idzie o krok wyżej, niż Sportage osiągając prawie 5 metrów długości. To mądry wybór dla tych, którzy jeszcze nie chcą się przesiadać na napęd elektryczny. Jednocześnie to świetna opcja dla tych, którzy stawiają przestrzeń, ładowność i możliwość przewiezienia 7 osób, która jest w niemal bezkonkurencyjnej relacji ceny i jakości.

SUV Kia Sorento
fot.Kia

KIA Sorento nie jest premium, ale dzięki atrakcyjnej cenie przyciągnie  klientów

Uwzględniając wszystkie promocje i rabaty, cena wywoławcza najprostszej wersji KIA Sorento wynosi 223 400 zł. To kusząca propozycja za bardzo dobrze wyposażonego już w standardzie SUV-a.

Dużym atutem dla wielu jest fakt, że wersję wyposażenia L można zamówić w konfiguracji z blisko 200 konnym dieslem i manualną skrzynią biegów. Być może nie ma ona napędu na cztery koła, ale jest to model specjalnie zaprojektowany, by sprostać wielu wyzwaniom.
W wyposażeniu standardowym Kia Sorento posiada m.in. :
– felgi aluminiowe,
– system multimedialny,
– tempomat,
– dwustrefową klimatyzację automatyczną z nawiewami dla drugiego i trzeciego rzędu siedzeń,
– reflektory LED,
– pakiet widoczności i czujniki parkowania.

Dopełniający wrażenia atrakcyjny nowoczesny wygląd, czyni nowego SUV-a KIA inteligentną alternatywą. Idealną dla tych, którzy szukają dużego SUV-a, ale nie chcą nadmiernie dopłacać za markę premium.

Zupełnie nowe wnętrze bardziej technologiczne i minimalistyczne znajdzie wielu fanów. In plus jest zniknięcie starych, pionowych nawiewów wentylacyjnych i modułu klimatyzacji. Teraz obydwa elementy są bardziej atrakcyjne wizualnie. Jednocześnie nawiązują do innych modeli Kia. Podobnie wygląda sytuacja z ekranami, które teraz mają przekątną 12,3 cala każdy.

Jeśli chodzi o mechanikę, to KIA Sorento oprócz silnika Diesla, może być konwencjonalną hybrydą lub hybrydą typu plug-in. Nie jest tajemnicą, że zelektryfikowany napęd jest teraz najbardziej pożądaną opcją.

KIA Sorento MY2025
KIA Sorento MY2025
SUV nowa Kia Sorento
nowa Kia Sorento
Kia Sorento
Kia Sorento

Przeczytaj również