Kompaktowy SUV od Kia jest za niecałe 85 000 zł. Producent świetnie wycelował z tym bestialskim cennikiem

Kia jest wśród referencyjnych marek na polskim rynku. Polacy cenią ją za różnorodność oferty, technologie i stosunek jakości do ceny. Nowy kompaktowy SUV  do miasta można mieć teraz nie wydając nawet 10 000 złotych.

kia-stonic-front
Podaj dalej

Kia w promocji z nawigacją to wydatek niecałych 85 000 zł

Kia słynie z tego, że świetnie trafia z ofertą dla kierowców w Polsce. Nic dziwnego, że stała się jedną z referencyjnych marek zarówno w segmencie popularnych SUV-ów, jak i miejskich modeli. Te drugie są coraz częściej poszukiwane, zwłaszcza gdy są tanie i nieźle wyposażone. Nie każdy bowiem potrzebuje wielkiego SUV-a w mieście, za to wszyscy chcą oszczędzać na paliwie.

Koreańska marka ma dla nich w ofercie model, który jest świetną opcją do miasta ze względu na stosunek jakości do ceny i kompaktowy rozmiar. W zależności od konfiguracji jest to obecnie wydatek od 84 900 zł do 109 400 zł. Tyle bowiem kosztują wersja podstawowa i najlepiej wyposażona Kia Stonic.

Co ważne model reprezentujący najbardziej popularny segment jest teraz z nawigacją w cenie samochodu. To zaś oznacza, że znajduje się w gronie najtańszych crossoverów. W związku z tym jest świetną propozycją nawet jeśli nie dorównuje blaskiem modelom Sportage, czy Niro.

kompaktowy SUV Kia Stonic yellow
Kia Stonic Honey Bee

Chociaż nie jest to topowy SUV to jest wart uwagi

Z pewnością ten kompaktowy SUV, nie jest uważany za topowy w swojej kategorii. Dzięki ofercie producenta jest jednak jednym z tych, które mają lepszą relację jakości do ceny. Ponadto fakt, że jest tani nie oznacza, że epatuje taniością. To dlatego chwycił za serca polskich kierowców.

W gamie silników dostępnych w modelu znajdują sie wersje o mocy 79 i 100 KM. Najtańszą wersję podstawową napędza silnik benzynowy 1,2 DPI o mocy 79 KM, który współpracuje z 5-biegową przekładnią manualną. W takiej konfiguracji model wykazuje zużycie paliwa na poziomie od 5,5 do 6,1 litra.

Nie jest to konfiguracja oferująca emocje, bo osiąga prędkość 100 km/h w czasie ponad 14 sekund. Wiadomo jednak, że kierowcy poszukujący tego typu wrażeń oscylują zwykle wokół modeli wymagajacych większego nakładu gotówki i nie tak oszczędnych.

To dobry i racjonalny plan B dla klientów z ograniczonym budżetem, który ma również słynną gwarancję na 7 lat i na 150 000 km. Stanowi jeden z największych argumentów sprzedażowych, zwłaszcza, że model stanowi alternatywę o najwyższej jakości w porównaniu do innych tanich modeli. Jak widać poniżej wersja podstawowa jest nieźle wyposażona, a dorzucając 2000 zł można ją znacznie wzbogacić.

Kia Stonic 2024 kompaktowy SUV cennik
Cennik 2024, rok modelowy 2025

Przeczytaj również