Nowa Dacia Duster 2024 z trzema nowymi technologiami. Jedna z nich będzie dla kierowców miłym zaskoczeniem

Dacia Duster jest sprzedażowym hitem rumuńskiego producenta, nic dziwnego, że oczekiwanie na nową generację modelu wydaje się ciągnąć w nieskończoność. Duster 3 z kodem P1310 jest obecnie w trakcie przygotowań do oficjalnej odsłony. Według doniesień mediów zyska trzy nowe technologie.

Dacia-Duster-3 2024 2
Podaj dalej

Dacia Duster 3 nie tylko z nowym systemem informacyjno-rozrywkowym

Następna generacja budżetowego SUV-a rumuńskiej marki będzie dzielić stylistyczne detale z Bigsterem. To całkowicie nowy SUV firmy, z wnętrzem mogącym pomieścić do siedmiu pasażerów.

Mówi się, że nowy Duster 3 zadebiutuje na drogach jesienią 2024 roku. Na tę chwilę wiemy, że w polskich salonach zobaczymy go w maju. To jednak nie wyklucza możliwości zamówienia nowego Dustera już w pierwszym kwartale 2024 r.  To jednak nie są oficjalne informacje, bo na te wciąż czekamy. Oficjalną premierę zapowiedziano na Geneva Motor Show 2024.

Jeśli wziąć pod uwagę dzisiejsze informacje z konferencji zorganizowanej w Bukareszcie, to DACIA Duster 3 wejdzie do produkcji w nadchodzących tygodniach. Nie jest tajemnicą, że samochód będzie produkowany w Mioveni dla Rumunów i Europejczyków.

Wśród wielu zmian, jakie mają się pojawić, jest nie tylko ulepszony system informacyjno-rozrywkowy. Duże zmiany zajdą w obrębie układu napędowego. Nowy ma być ulepszony w stosunku do obecnego, a popularny układ napędowy na wszystkie koła, ma się opierać na silniku elektrycznym do napędzania tylnych kół.

Producent zawsze bardzo uważnie wsłuchiwał się w opinie klientów. W związku z tym to będzie inna Dacia Duster. Taka, która wniesie więcej przyjemności z jazdy, a wyglądem zaskoczy klientów na plus. Wiadomo, że Polscy kierowcy czekają z niecierpliwością na nowego Dustera w salonach. Rumuński producent od lat cieszy się dużym uznaniem, a ostatnie stylistyczne poprawki przyjęto z dużym entuzjazmem. Teraz wielu klientów liczy także na nowocześniejsze wnętrze i więcej technologicznych rozwiązań.

Ta technologia różni się od tej znanej z Nissana

Według portalu idevice.ro, Dacia Duster 3 zachowa napęd 4×4, który cieszy się obecnie dużym uznaniem wśród klientów. Technologia, jaka pojawi się w kolejnej generacji modelu, może wpłynąć na cenę samochodu. To dlatego, że na tylnej osi ma się pojawić elektryczny mechanizm różnicowy. Zgodnie z nową normą Euro 7 (2026-2027) ma to ograniczyć emisje CO2.

Do kolejnej generacji modelu trafi również modułowy system mocowania dachu, który może się cieszyć popularnością ze względu na to, że pozwoli pomieścić namiot kempingowy. Brytyjski Autocar i wiele innych portali mają już wyobrażenia na temat wyglądu nowego Dustera.

Mówi się, że ze względu na ulepszenia technologiczne nowa Dacia Duster może za kilka lat kosztować ponad 94 000 zł.. Tymczasem producent obiecuje, że jego flagowy SUV pozostanie wierny zasadom tworzenia samochodów Dacii. Pomimo rozszerzania oferty o nowe modele powstające w ramach strategii elektryfikacji, mają one pozostawać w tym samym stosunku jakości do ceny.

Z publikacji Autocar dowiadujemy się, że według wielokrotnych zapewnień ze strony Dyrektora generalnego Dacii, marka „w pełni wykorzysta architekturę CMF-B sojuszu Renault-Nissan-Mistubishi”. Korzysta z niej już obecne Sandero.

NIE PRZEGAP

Nadchodzi prawdziwa Dacia wśród samochodów elektrycznych. Te dane techniczne i śmieszna cena robią wrażenie

 

Przeczytaj również