Nico Rosberg ogłosił utworzenie Rosberg Xtreme Racing

Nico Rosberg ogłosił utworzenie Rosberg Xtreme Racing

Rosberg RXR

Podaj dalej

Nico Rosberg ogłosił utworzenie zespołu Rosberg Xtreme Racing. Tym samym ujawnił wejście zespołu w inauguracyjny sezon Extreme E. Nowej serii wyścigów elektrycznych.

Rosberg Xtreme Racing w 2021 roku, będzie konkurował w rewolucyjnej nowej serii wyścigów off-road. Zobaczymy w niej 550-konne, elektryczne SUV-y, konkurujące w odległych zakątkach na całym świecie. Celem serii jest zwrócenie uwagi na rosnące skutki zmian klimatycznych.

Nowa seria wyścigów off-road pod napięciem

Zespół prowadzony przez mistrza świata  Formuły 1™ 2016, Nico Rosberga, jest ewolucją Teamu Rosberg. Założony w 1994 roku przez Keke Rosberga zespół, ma na koncie sukcesy w serii DTM. RXR opiera się również na karierze Nico Rosberga, jako przedsiębiorcy.
Rosberg od czasu zakończenia kariery w F1, zainwestował w wiele udanych start-upów. Jest inwestorem i udziałowcem elektrycznej serii wyścigowej Formuły E. Wspiera również firmy, które oferują przełomowe rozwiązania w dziedzinie zrównoważonej mobilności.

Team E -xtreme

W 2019 roku, Rosberg założył GREENTECH FESTIVAL. Jest to  globalna platforma do prezentowania pionierskich zielonych technologii.
Kluczowym czynnikiem wejścia zespołu RXR do Extreme E, jest zaangażowanie w edukację i inspirowanie swoich odbiorców do podjęcia działań w walce ze zmianami klimatycznymi.
Jednym z pierwszych projektów, które zespół będzie wspierać,  jest inicjatywa Fundacji Księcia Monako Alberta II. Fundacja współpracuje ze społecznościami wiejskimi w Senegalu. Zajmuje się monitorowaniem dostępnych tam zasobów wodnych i stanu roślinności.

 Rosberg Xtreme Racing
Foto Rosberg

Komentując prezentację zespołu, założyciel i dyrektor generalny  Rosberg Xtreme Racing, powiedział:

„Z radością prezentujemy Rosberg Xtreme Racing jako najnowszy dodatek do Extreme E. Seria stanowi niesamowitą okazję nie tylko do zwiększenia świadomości, ale także do inspirowania do działań w walce ze zmianami klimatycznymi – największym zagrożeniem dla naszej planety. Od czasu przejścia na emeryturę z F1 poświęciłem swoją karierę zrównoważonym technologiom, dzięki czemu mogłem połączyć te wysiłki z moją pasją do wyścigów, to  jest niesamowicie satysfakcjonujące”

Nico Rosberg
Foto Ricardo Nogueira EPA

Alejandro Agag, założyciel i dyrektor generalny Extreme E, powiedział:

Jesteśmy zachwyceni, że w końcu ogłaszamy, że Rosberg Xtreme Racing dołączy do naszego składu na pierwszy sezon Extreme E. Mówimy o tym projekcie od wielu miesięcy i cieszymy się, że wybrał Extreme E na swój formalny powrót do sportów motorowych, jako założyciel i dyrektor generalny własnego zespołu wyścigowego. Istnieje niewątpliwie wielka synergia między staraniami Nico w dziedzinie zrównoważonego rozwoju a celami Extreme E, więc jego zespół jest niezwykle mile widzianym dodatkiem do serii.”

Wiodący producent ekologicznych luksusowych katamaranów Sunreef Yachts i prezes firmy Francis Lapp przedłużyli współpracę z Nico Rosbergiem. Są oficjalnym partnerem zespołu Rosberg Xtreme Racing. Kolejne partnerstwa zostaną ogłoszone w najbliższym czasie. W nowej serii wyścigów, zespół RXR stanie w szranki z  X44 Lewisa Hamiltona.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News