Najlepszy samochód według kobiet to nie Dacia. Poznaj finalistów Women's World Car of the Year 2022

Najlepszy samochód według kobiet to nie Dacia. Poznaj finalistów Women's World Car of the Year 2022

najlepszy samochód 2022 roku według kobiet

Podaj dalej

Damskie jury składające się z 56 dziennikarzy motoryzacyjnych z 40 krajów pomimo przeszkód w postaci pandemii, zdołało przetestować każdy samochód wyprodukowany między 1 stycznia a 31 grudnia 2021 r. Znamy już finalistów w poszczególnych segmentach.

W zeszłym roku wielkim zwycięzcą był Land Rover Defender, czy to już pora, by wygrał elektryk?

Ostatnia runda testów jury WWCOTY wyłoniła tegorocznych zwycięzców w sześciu różnych kategoriach. Grupa 56 dziennikarek motoryzacyjnych z pięciu kontynentów wsiadła za kierownicę każdego modelu samochodu wyprodukowanego w zeszłym roku, by dokonać oceny.

Jak czytamy w komunikacie prasowym jury, każdy finalista w swoim segmencie to jeżdżąca doskonałość ze względu na „bezpieczeństwo, prowadzenie, komfort, technologię, design, wydajność, wpływ na środowisko i stosunek jakości do ceny ”.

Dla kobiet, które mają codziennie masę obowiązków zawodowych i rodziny są to kryteria niezbędne w wyborze samochodu. Dbałość o środowisko sprawiła, że w zacnym gronie finalistów nie zabrakło samochodów elektrycznych.  Czy to wystarczający powód, by jeden z nich wygrał?

Nalepszy samochod 2022

Idealny samochód dla kobiety musi być SUV’em?

Jak zobaczysz na poniższym zestawieniu, wygląda na to, że idealny samochód dla kobiety, który jest w stanie sprostać wielu wyzwaniom, musi być SUV’em lub crossoverem. Dlatego, że w  gronie finalistów znajdziesz jedynie dwa samochody osobowe.

Jury Women’s World Car of the Year doceniło ich wszechstronność i trudno będzie wybrać tylko jeden idealny samochód. W zeszłym roku, liczne grono dziennikarek doceniło możliwości Land Rovera Defendera. SUV wygrał aż w dziewięciu kategoriach, tj. Najlepszy samochód rodzinny, Najlepszy samochód luksusowy, Najlepszy samochód sportowy, Najlepszy miejski SUV.

Zwycięzcę poznamy 8 marca- to wyjątkowa data, bo wówczas świętujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. W związku z tym, że przetestowałam tylko jeden model z grona finalistów, mogę jedynie się domyślać, kto ma szansę na podium. W moim przypadku,  to była miłość od pierwszego prowadzenia.

Oto  top lista tegorocznych finalistów WWCOTY 2022

  1. Peugeot 308 –  kategoria Najlepszy miejski model
  2. Audi e-tron GT – kategoria Performance Car
  3. Kia Sportage – kategoria Najlepszy rodzinny SUV
  4. Ford Mustang Mach-E –  kategoria Najlepszy duży samochód
  5. BMW iX – kategoria Najlepszy duży SUV
  6. Jeep Wrangler 4xe -kategoria Najlepszy samochód 4X4

Tesla kontra czołówka niemieckich producentów. Trzech się ściga, a jeden odpoczywa [WIDEO]

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News