Najlepsza rzecz jaką znajdziesz na Instagramie. Nie wiedziałeś, że Beetle może wyglądać tak dobrze

Najlepsza rzecz jaką znajdziesz na Instagramie. Nie wiedziałeś, że Beetle może wyglądać tak dobrze

Volkswagen Beetle Radster 1961

Podaj dalej

Z biegiem lat Volkswagen Beetle, oficjalnie znany jako Type 1, stał się ikoną przemysłu motoryzacyjnego. Jej charakterystyczny kształt jest rozpoznawany przez ludzi na całym świecie i można go na co dzień znaleźć niemal wszędzie.

Beetle stał się również dość popularną platformą dla tunerów i przez lata widzieliśmy mnóstwo imponujących kompilacji. Jednak projekt Danniego Koldala przykuł uwagę wszystkich.

Volkswagen Beetle Roadster 1961
fot. Danni Koldal

Projektant Danni Koldal, przekształcił chrząszcza Volkswagena z 1961 roku, w eleganckiego, czarnego, matowego roadstera. Jego właścicielem mógłby być Bruce Wayne w każdym filmie o Batmanie. Modernizacja obejmowała nowe malowanie oraz usunięcie niektórych części samochodu, w wyniku czego uzyskano wygląd, przypominający hot rod.

Drugie życie Beetle Deluxe 1961

Za bazę do przeróbek, posłużył Beetle Deluxe z 1961 roku. Danii, nadał samochodowi minimalistyczny wygląd XXI wieku. Przednia szyba została przycięta, aby utworzyć agresywną prostą linię, która ostro kontrastuje z uwodzicielskimi krzywiznami Beetle. Ten nowy projekt z otwartym nadwoziem, bez wątpienia pozwoliłoby Bruce’owi Wayne’owi, na ekscytującą przejażdżkę, w słoneczny, letni dzień.

Volkswagen Beetle Roadster 1961
fot. Danni Koldal

Projekt, który inspiruje

Twórca tego wyjątkowego auta, zdecydował się usunąć oryginalne chromowane zderzaki i zamontowane na błotnikach kierunkowskazy. Wszystko po to, aby uzyskać „czysty” wygląd. W międzyczasie, lusterka zostały zastąpione przez warianty w kształcie torped, które są małe, ale zauważalne. Samochód został obniżony, podobnie jak niestandardowy hot rod.

Volkswagen Beetle Roadster 1961
fot. Danni Koldal

 

Jednym z ciekawszych elementów, są duże koła z białymi ściankami bocznymi, które przypominają stare hot rody i są idealnym dodatkiem do matowego, czarnego lakieru.  Jeśli chodzi o wnętrze, minimalistyczne podejście sprowadziło je tylko do tego, co najważniejsze. Czarne skórzane fotele nie tylko dodają mu komfortu, ale i elegancji.

Volkswagen Beetle Roadster 1961
fot. Danni Koldal

Deska rozdzielcza jest zdecydowanie prosta i ma tylko jeden wyświetlacz pokazujący prędkość i przebytą odległość. Jest też radio i kilka wskaźników oraz przycisków, ale do DB5 Jamesa Bonda, pod względem „zabawek”, to mu daleko.

Więcej zdjęć projektu Danniego Koldala, znajdziesz tutaj

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News