Na scenę wkracza nowy rodzinny SUV. Tani, modny i uwielbiany przez Polaków będzie bestsellerem

Nie jest tajemnicą, że SUV HS taniej marki MG Motor cieszy się dużym uznaniem w Europie. Odkąd wjechał do polskiego cennika, jest także najchętniej kupowanym SUV-em marki z brytyjskim rodowodem. Teraz kiedy Morris Garage zapowiedział nową generację, nie tylko  rywale z Dacii mają czego się obawiać.

MG HS 2025 nowy SUV chińczyków
Podaj dalej

Uwielbiany SUV przechodzi metamorfozę na miarę MG3

Morris Garage jest gotowy by pokazać światu odnowionego SUV-a MG HS. Kompaktowy model w popularnym nadwoziu ma wiele do nadrobienia, jeśli chodzi o wygląd, technologie i mechanikę.

Zmiana pokoleniowa w rodzinie SUV producenta przychodzi po tym, jak MG Motor odnowiło swoje kompaktowe MG3, będące mocnym rywalem m.in. dla hybrydowej Toyoty Yaris.

Odnowione MG HS to nie jedyna nowość. Ten niedrogi SUV jest na długiej liście nowości, jakie pojawią się z logo marki należącej do giganta SAIC. Niektóre z nich będą zupełnie nowe. Co zmieni się w bestsellerze, który ukradł serce polskim kierowcom?

MG HS 20205 SUV MG Motor
MG Motor pokaze nowego SUV-a HS 11 lipca

Zapowiedź nowego MG HS ujawnia datę premiery

Dzięki oficjalnej zapowiedzi wiemy, że nowy MG HS 2025 jest gotowy, by wkroczyć na rynek i ukraść sprzedaż rywalom. MG Motor za pośrednictwem swoich sieci społecznościowych pozwala nam rzucić okiem na to, jak odnowiony SUV może wyglądać.

Wiadomo, że nadwozie, reflektory i tylne światła doczekają się zmian. Ponadto jak zapowiedział Guy Pigounakis, dyrektor handlowy MG w Wielkiej Brytanii, nowy HS „w niczym nie przypomina istniejącego samochodu”.

Odnowiony SUV pomimo zmian jednak nie prezentuje zupełnie nowej koncepcji. Co ważne, będzie go można kupić w wersji benzynowej i hybrydowej typu plug-in (PHEV). Ten drugi wariant jest nam znany z katalogu marki, jako EHS.

Nie jest tajemnicą, że oczekuje się także wersji hybrydowej bez wtyczki, na miarę mechaniki znanej z nowego MG3. Jednak jak wynika z ostatnich informacji dyrektora handlowego MG w Wielkiej Brytanii, taki pomysł może nie doczekać się realizacji. Jaką decyzję ostatecznie podjęła marka? Tego dowiemy się podczas oficjalnej prezentacji w dniu 11 lipca 2024 roku.

Obecna generacja MG HS to najlepiej sprzedajacy się SUV marki w Polsce. Tylko w maju 2024 r. sami klienci indywidualni zarejestrowali 230 egzemplarzy MG HS. Tym samym MG HS zasłużyło na tytuł najpopularniejszego „chińczyka” w naszym kraju. To zasługa świetnej relacji ceny, jakości i wyposażenia.

 

Przeczytaj również