Europa dostanie nowego inteligentnego SUV-a. Modny, świetnie wyposażony będzie zagrożeniem dla modeli z wyższej półki

Rynek SUV-ów wciąż ma się dobrze. Chętnych na taki zakup nie brakuje. Oferta tego typu pojazdów w Europie doczeka się kolejnego modelu. Jego producent podał już datę premiery. Fakt, że trafia w oczekiwania wielu klientów i ma konkurencyjną cenę, nie jest dobrą wiadomością dla modeli w tym segmencie wymagających grubszego portfela.

elektryczny SUV MG-MARVEL-R-2024
Podaj dalej

Nowy SUV zadebiutuje w Europie we wrześniu

Marka MG Motor ogłosiła pojawienie się na rynku nowego SUV-a. To elektryczny MG Marvel R Electric. Pojawi się w Europie we wrześniu razem z w pełni elektrycznym kombi MG5. Marka tym samym zaoferuje klientom jeszcze więcej atrakcyjnych estetycznie, mocnych modeli zaawansowanych technologicznie.

MG Marvel R to elektryczny SUV wyposażony w akumulatory nowej generacji. Jak podkreśla Matt Lei, dyrektor generalny MG Motor Europe, nowy model w Europie w topowym segmencie to demonstracja zaangażowania marki w udostępnianie mobilności elektrycznej europejskim kierowcom na wysokim poziomie.

Wiadomo, że modele od MG są praktyczne, inteligentne i zaawansowane technologicznie pod względem szybkiego ładowania i zasięgu. Ponadto pomimo konkurencyjnej ceny charakteryzują się nowoczesnym i atrakcyjnym designem. Dlatego Tesla Model Y i Hyundai Ioniq 5 zyskają mocnego konkurenta.  Czym oczaruje klientów MG Marvel R Electric?

elektryczny SUV nowej generacji MG-MARVEL-R zadebiutuje jesienią
elektryczny SUV nowej generacji MG-MARVEL-R zadebiutuje jesienią fot. wnętrze modelu 2024

Pojazd elektryczny nowej generacji z zasięgiem ponad 400 kilometrów

MG Marvel R Electric nowej generacji ucieleśni ewolucję MG w kierunku nowej generacji pojazdów elektrycznych.

Obecnie SUV to nowoczesny model, który komunikuje się i wchodzi w interakcję z użytkownikami. Jednocześnie pojazd z segmentu C, przyciąga wzrok atrakcyjnymi proporcjami i minimalistycznymi elementami konstrukcyjnymi. Wnętrze jest przestronne i imponująco wyposażone. Ma między innymi duży 19,4-calowy ekran dotykowy i 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników.

Elektryczny Marvel R oferuje zasięg ponad 400 kilometrów (WLTP), co wielu kierowcom zapewni spokój ducha podczas podróży. MG Motor zadbało także o możliwość szybkiego ładowania w publicznych punktach ładowania dzięki wbudowanej trójfazowej ładowarce o mocy 11 kW. Ponadto technologia V2L (vehicle-to-load) zastosowania w MG Marvel R Electric umożliwia akumulatorowi dostarczanie energii do systemów zewnętrznych. To dziś oczekiwana innowacja w obliczu przejścia na czystą energię.

Jeśli chodzi o napęd, to MG Marvel R Electric otrzymał potężny układ napędowy z trzema silnikami elektrycznymi. Oferuje maksymalną moc 212 kW (288 KM) i maksymalny moment obrotowy 665 Nm. To zaś w połączeniu z napędem na wszystkie koła przekłada się na imponujące przyspieszenie do setki, które trwa zaledwie 4,9 sekundy. Naładowanie baterii do poziomu 80% zajmie jedynie 30 minut.

Oficjalna premiera rynkowa nowej generacji MG Marvel R Electric planowana jest jesienią i wtedy pojawi się więcej szczegółów na jego temat. Nie jest jednak tajemnicą, że znajdzie wielu nabywców. W rankingu najlepiej sprzedających się chińskich samochodów w Europie na początek 2024 roku pierwsze trzy miejsca należą do marki MG Motors. Na topie znalazł się model MG ZS, a zaraz za nim MG4 i MG HS. Ten ostatni jest ulubionym SUV-em marki w polskich salonach.

MG MARVEL R EV nowej generacji zadebiutuje w Europie jesienią
MG MARVEL R 2024
elektryczny SUV MG-MARVEL-R-2024
MG MARVEL R 2024

Przeczytaj również