Do Polski trafi wyrafinowany hybrydowy SUV. Panowanie Dacii długo nie potrwa

W portfolio nowości chińskiego producenta Morris Garage pojawi się bardzo wyrafinowany hybrydowy SUV. To druga gorąca nowość na rynku w Polsce, która pojawi się po debiutującym właśnie hybrydowym MG3. Nie jest tajemnicą, że będzie to groźny rywal dla Dacii Duster i Toyoty Yaris Cross.

MG ZS 2025 SUV drive australia
Podaj dalej

Nowe MG ZS to bardzo ciekawy SUV

Brytyjska marka obecnie pod parasolem giganta SAIC coraz lepiej radzi sobie w Polsce. Jej SUV MG HS pnie się w górę słupków sprzedażowych. MG Motor, które jest bardzo popularne na wielu rynkach w Europie, przekonuje klientów rewelacyjnym stosunkiem jakości do ceny i wyposażenia.

Producent, który stawia na ekspansję w Europie, dobrze wie, jak podkręcić sprzedaż. Teraz oferuje świetny miejski model z napędem hybrydowym, który nie wymaga ładowania. Jednak nowe MG3 Hybrid+ to nie jedyna nowość, jaka wpadnie do polskiego cennika.

Nowy MG ZS 2025, który obecnie jest w ofercie jedynie z silnikiem benzynowym, dostanie nową opcję, jeśli chodzi o mechanikę. To bardzo wyrafinowany hybrydowy SUV, który rzuci wyzwanie Dacii Duster i Yaris Cross, które są chętnie kupowanymi SUV-ami z modnym napędem. Brytyjska marka powracając na rynek europejski, zaatakuje rywali we wszystkich kluczowych segmentach. Zaczęła właśnie od MG3 Hybrid+. Co wiadomo zaś o nadchodzącym hybrydowym SUV-ie?

Rywal Dacii Duster chce być liderem w swojej kategorii

MG Motor jasno daje do zrozumienia, że oferuje coś więcej niż samochody elektryczne. Dlatego jedną z zaplanowanych nowości jest hybrydowy SUV MG ZS. To model, który bezpośrednio zagrozi Dacii, ze względu na fakt, że Morris Garage planuje dla niego nowoczesny design, większy bagażnik i większą przestrzeń wnętrza. Jednak nie oznacza to poważnej ingerencji w nadwozie, bo jedynie urośnie o kilka milimetrów. Zmieni się jednak sylwetka oraz pojawią się nowe cieńsze reflektory z dużą szerszą i niższą osłoną chłodnicy.

Nowy MG ZS jak przystało na nowoczesnego SUV-a będzie drażnił inżynierów Dacii nowoczesną sygnaturą świetlną z tyłu i sportową stylistyką. Także we wnętrzu będzie mógł się pochwalić cyfrowymi technologiami i elegancją, co podkreśli dużym ekranem dotykowym na konsoli środkowej i kamerą 360°. Można było to wszystko stwierdzić, dzięki wersjom testowym wyszpiegowanym w zeszłym miesiącu. Rozebrane z kamuflażu dają nam pogląd na nową stylistykę nadwozia.

Wisienką na torcie przyszłego pogromcy Dacii będzie zaawansowana technologia hybrydowa HEV. Ta sama, która zadebiutowała w dostępnym już w Polsce hybrydowym MG3. Łączy ona 1,5-litrowy silnik benzynowy i silnik elektryczny, a także akumulator o małej pojemności i trzybiegową automatyczną skrzynię biegów, osiągający maksymalną moc 195 KM. Mówi się także o dwóch wersjach hybrydowych, z których podstawowa ma mieć moc 175 KM. Czy klienci będą w stanie się oprzeć tak korzystnej ofercie na nowego SUV-a? Będzie ciężko, zwłaszcza że będzie dostępny także z napędem na wszystkie koła, a cena ma oscylować w okolicach 20 000 euro.

MG ZS 2025 SUV HEV
wnętrze MG ZS 2025 SUV HEV testy Australia 2024

Przeczytaj również