Mercedes wzywa do serwisów ponad milion samochodów. Usterka jest śmiertelnie niebezpieczna

Mercedes wzywa do serwisów ponad milion samochodów. Usterka jest śmiertelnie niebezpieczna

mercedes ogłasza akcje serwisowa miliona samochodów

Podaj dalej

W świecie motoryzacji coraz częściej mamy do czynienia z akcjami serwisowymi producentów, a najnowsza, którą ogłosił Mercedes, dotyczy sporej liczby samochodów. W związku z tym, że usterka zagraża bezpieczeństwu pasażerów oraz innych uczestników ruchu, każdy z nich trafi do serwisu już w najbliższym czasie.

Mercedes-Benz zgłosił poważny problem w modelach ML i GL

Niemiecki Mercedes ogłosił pilną akcję serwisową, która wycofa z ulic ponad milion samochodów na całym świecie. Problem dotyczy samochodów osobowych i minivanów z oznaczeniem ML i GL oraz MPV. Modele objęte akcją wyprodukowano w latach 2004-2015.

Problem jest poważny, w związku z tym zmiany muszą zostać wprowadzone w jak najszybszym czasie. Mercedes-Benz odkrył, że blisko milion jego samochodów ma problem ze wspomaganiem hamulców. Taka sytuacja stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia pasażerów samochodu i innych uczestników ruchu.

Mercedes ML 2015

Korozja w okolicach hamulca może spowodować problem z zatrzymaniem samochodu

Niemieckie SUV-y ML i GL wraz z MPV zostaną poddane darmowej kontroli w serwisach Mercedesa. Producent zalecił pracownikom sprawdzenie obszaru styku obudowy hamulca, który dopada zaawansowana korozja. To przekłada się na drogę hamowania samochodu i fakt, że kierowca miałby problem z zatrzymaniem samochodu, jak pisze Reuters.

Akcja serwisowa już ruszyła na całym świecie, ale ze względu na ogromną liczbę objętych akcją samochodów mogą pojawić się problemy. Według informacji prasowych tylko w samych Niemczech weźmie udział ponad 70 000 samochodów.

To kolejna akcja serwisowa producenta w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Jakkolwiek to wygląda, dobrze jest wiedzieć, że weryfikuje zgłoszenia kierowców i rozwiązuje ich problemy. Niektóre marki wolą je ukrywać.

Mercedes ma poważny problem ze sterownikami w silnikach. Nie wiadomo kiedy klienci dostaną zamówione samochody

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News