Marzą ci się białe święta? Japończycy już je mają, 670 samochodów utknęło w korku na autostradzie

Marzą ci się białe święta? Japończycy już je mają, 670 samochodów utknęło w korku na autostradzie

670 samochodów w korku

Podaj dalej

Rekordowe opady śniegu zmusiły setki kierowców samochodów, do spania w swoich autach.

Obfite opady śniegu wystąpiły głównie w prefekturach Niigata i Gunma. Spadło tam około 2 metrów śniegu, w ciągu trzech dni.

Kierowcom rozdawano żywność, paliwo i koce

W piątek około 670 samochodów zostało unieruchomionych na długim odcinku autostrady na północ od Tokio. Wszystko przez duże opady śniegu. Policjanci pomagali kierować pojazdy na alternatywne trasy.
Pługi śnieżne pojawiły się na mocno dotkniętych odcinkach drogi ekspresowej Kanetsu, która łączy Tokio i prefekturę Niigata. Na pasie autostrady prowadzącym do Tokio, zrobiły się ogromne korki.
Kierowcom zablokowanych pojazdów zapewniono pomoc, rozdawano żywność, paliwo, koce i przenośne toalety.

samochody w korku
Fot.mainichi.jp

670 samochodów utknęło w 16,5 km korku

Niektóre samochody utknęły w śniegu na autostradzie między prefekturami Niigata i Gunma w środę wieczorem. Liczba unieruchomionych samochodów stale rosła, ponieważ osoby jadące z tyłu nie mogły zawrócić, a śnieg nadal mocno padał.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Wiele osób zostało na noc w swoich pojazdach, ponieważ najintensywniejszy okres zimna i opadów uniemożliwiał przedarcie się pomocy drogowej.

670 samochodów w korku
Fot.mainichi.jp

Japońska Agencja Meteorologiczna prognozuje, że w dotkniętym regionie, głównie na wybrzeżu Morza Japońskiego, będą nadal padały obfite opady śniegu, a w rezultacie śliskie drogi mogą powodować dalsze zakłócenia ruchu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News