Te trzy funkcje Waze wystarczą, żebyś porzucił Google Maps. Dostaniesz je za darmo

Te trzy funkcje Waze wystarczą, żebyś porzucił Google Maps. Dostaniesz je za darmo

google-maps-vs-waze-1200×757

Podaj dalej

Mapy Google i Waze to dla kierowców użytkujących Android Auto obecnie najlepszy wybór. Obydwie aplikacje oferują imponujący arsenał funkcji. Wszystkie są całkowicie za darmowe, podczas gdy alternatywy, takie jak Sygic, oferują funkcje premium za dodatkową opłatą. Dlaczego kierowcy wybierają Waze?

Waze na Android Auto to dużo lepszy wybór niż Google Maps

Gigant Google w zeszłym roku udostępnił Android Auto aplikacjom innych firm, w tym rozwiązania nawigacyjne. Dzięki temu inne firmy mogą oferować alternatywy dla własnych rozwiązań, takich jak Google Maps i Waze.

Mapy Google i Waze to dla kierowców użytkujących Android Auto obecnie najlepszy wybór. Obydwie aplikacje oferują imponujący arsenał funkcji, całkowicie za darmo, podczas gdy alternatywy, takie jak Sygic, oferują funkcje premium za dodatkową opłatą.

Zarówno Google Maps i Waze dostarczają pełen pakiet funkcji bez żadnych kosztów, niezależnie od platformy ale każda z nich ma swój własny zestaw zalet i wad.

Dla użytkowników obu rozwiązań nawigacyjnych podstawowym celem jest szybsze, bezpieczniejsze i łatwiejsze dotarcie do miejsca docelowego. Waze dodatkowo posiada własne, ekskluzywne funkcje, które sprawiają, że jest jest częściej wybieranym rozwiązaniem niż Google Maps.

Poniżej znajdziesz trzy funkcje, które zasługują na szczególne wyróżnienie.

Aktualne raporty drogowe

Charakterystyczna funkcja Waze: silnik crowdsourcingowy, umożliwia kierowcom wysyłanie raportów o zdarzeniach na drodze, w tym informacji o policyjnych kontrolach prędkości, wypadkach, korkach i innych napotkanych zagrożeniach.

To właśnie ta szczególna i użyteczna funkcja sprawia, że ​​Waze jest tak wyjątkowe. Dzięki społeczności kierowców Waze stało się niezwykle dokładne i jest w stanie dostarczać aktualne informacje o ruchu drogowym. To niewątpliwie ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

Niektóre raporty o ruchu trafiły również do Google Maps, ale jasne jest, że gigant chce, aby Waze wyróżniał się z tłumu swoimi możliwościami. W związku z tym aplikacja zawiera długą listę obsługiwanych raportów, m.in. dotyczących powodzi, gradu, mgły, lódu i nieutwardzonych dróg.

Raporty o ruchu drogowym są niezwykle przydatne, w związku z tym, społeczność kierowców, która za nimi stoi sprawia, że Waze staje się prawdziwym towarzyszem ruchu, który jest dokłady aż w 99% przypadków.

Waze lepsze o google maps
photo credit picjumbo

Opcje dostosowywania aplikacji

Inną rzeczą, która czyni ​​Waze bardziej wyjątkowym, jest możliwość dostosowywania aplikacji. Tylko Waze oferuje możliwość prezentacji nastroju, ikon pojazdów i głosy nawigacyjnych, które są często odświeżane za pomocą niestandardowych pakietów.

We współpracy z firmą Microsoft, udało się wydać pakiet gadżetów Halo , dzięki czemu możesz zastąpić ikonę samochodu niestandardową zawartością inspirowaną grą. Wydano również specjalne pakiety głosowe i nastroje.

Wadą jest to, że wszystkie te aktualizacje są zazwyczaj ograniczone czasowo, więc znikają po 30 dniach. W Google Maps, nie zobaczysz nic oprócz nudnej niebieskiej strzałki, ponieważ ustawienia ikon pojazdu są bardzo ograniczone.

Prędkościomierz pozwala uniknąć madatów

Google nigdy nie podało szczegółów na temat tego, dlaczego prędkościomierz jest dostępny w Mapach Google tylko dla garstki użytkowników. Na szczęście Waze oferuje taką funkcję wszystkim kierowcom.

Prędkościomierz pokazuje nie tylko aktualną prędkość, ale także ostrzega (zarówno wizualnie, jak i za pomocą alertów dźwiękowych) o przekroczeniu limitu.

Biorąc pod uwagę, że informacje oparto na danych dostarczonych przez edytorów map, wszystko jest super dokładne i aktualne. Ta świetna funcja pozwoli na bezpiecznie podróżowanie bez obaw przed otrzymaniem mandatu.

Funkcja, którą kochają wszyscy kierowcy wątpienia powinna być dostępna również dla użytkowników Google Maps.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News