Kierowcy są zaskoczeni. Znana marka usunęła z oferty wszystkie te modele - dlaczego pozostał tylko SUV?

Szwedzka marka Volvo oferuje modele, które cenią kierowcy na całym świecie. Od lata znana z solidności i dobrej jakości pojazdów, także typu SUV, oferuje je w nowych odsłonach i coraz nowocześniejszym wyposażeniem. Nie wszystkim. Właśnie postanowiła, że wycofa z oferty modele, które miały wielu fanów. Co się dzieje?

zaskoczenie kierowcy
Podaj dalej

Kierowcy już ich tutaj nie kupią- tylko samochody typu SUV pozostały w ofercie

Wszyscy kierowcy będący fanami marki Volvo w Wielkiej Brytanii nie kryją zaskoczenia. To dlatego, że szwedzki producent usunął wszystkie modele sedanów i kombi ze swojej oferty i to w okamgnieniu.

Dla wielu będzie to powodem złości, zwłaszcza jeśli pojemne kombi były dla nich chlebem powszednim w garażach – od wielu pokoleń. Czym tłumaczy taką decyzję szwedzki producent samochodów?

Jak czytamy w publikacji DailMail, decyzję taką podjęto ze względu na fakt, iż firma czuje potrzebę „nadawania priorytetu samochodom w pełni elektrycznym”. Ponadto zadecydował o tym większy popyt na modele typu SUV i adekwatnie mniejszy na tradycyjne modele.

vovlo suv sx40 plugin
Volvo EX90, foto: Volvo

Takich modeli na Wyspach już się nie kupi

W oświadczeniu wydanym dla This is Money, Volvo informuje:

„Kontynuujemy szybką transformację naszej oferty produktowej, co oznacza nie tylko przejście w kierunku pełnej elektryfikacji, ale także przejście na nowe platformy i technologie we wszystkich naszych samochodach. Będziemy oczywiście musieli ewoluować i konsolidować naszą ofertę, ponieważ priorytetowo traktujemy samochody w pełni elektryczne i dokonujemy tej technologicznej zmiany. W rezultacie usunęliśmy kolejne modele z oferty w Wielkiej Brytanii. Należą do nich S60, V60 i V90.”

Wiadomo, że szwedzka marka stawia teraz na elektryczność i promocję nowoczesnych elektrycznych modeli EX30 i EX90. Jak pisaliśmy, ten drugi ma szansę zostać gwiazdą wielbicieli luksusu na kołach. Na taką decyzję producenta wpłynął niewątpliwie także fakt, iż od 2030 r. nie sprzeda już żadnego spalinowego modelu na Wyspach. Ponadto sprzedaż modeli sedan i kombi wyraźnie spadła. Volvo twierdzi, że stanowią obecnie mniej niż 10% sprzedaży. Czytaj także: Ten nowy SUV będzie nową gwiazdą dla ceniących luksus. Ma wszystko TOP – bezproblemowo zdobędzie klientów

Nie jest tajemnicą, że taka decyzja dotyczy tylko rynku brytyjskiego. W pozostałych salonach, modele sedan i kombi pozostają w ofercie. Czy w związku z elektryfikacją wrócą jeszcze do brytyjskich salonów modele sedna i kombi na prąd? Zapytany o to producent tak się wypowiedział:

„ Nie komentujemy przyszłych produktów, ale w nadchodzących latach będziemy nadal wprowadzać zupełnie nową rodzinę modeli w pełni elektrycznych, które wspierają zmieniające się potrzeby naszych konsumentów.”

Przeczytaj również