Kia zaktualizuje swoje EV6. Poprawiony model zauważono na ulicznych testach

Po raz pierwszy udało się przyłapać na testach elektryczne EV6 od marki Kia. To potwierdza, że popularny crossover przejedzie w przyszłym roku zmiany w obrębie nadwozia i technologii.

KIA-EV9-gtline-interior
Podaj dalej

Kia EV 6 po raz pierwszy przyłapana na testach

W przypadku cenionej w Europie marki Kia oferta samochodów elektrycznych szybko się poszerza. Popularny crossover EV6 po raz pierwszy pojawił się na rynku w 2021 r. Od tego czasu ujął wielu klientów swoją przestronnością i właściwościami jezdnymi.

Od tego czasu na rynku pojawiło się kilka innych modeli koreańskiego producenta np. EV5, EV9 czy wreszcie nowe koncepcje EV3 i EV4. W takiej sytuacji EV6 pozostało konstrukcyjnie nieco w tyle, co Kia właśnie naprawia.

Potwierdzeniem tej tezy jest przyłapane po raz pierwszy na ulicach zakamuflowane EV6. Testy świadczą o tym, że już niedługo poprawiony model trafi do oferty. Zdjęcia udostępnione przez AutoExpress świadczą, że Koreańczycy zdecydowali się na kilka zmian w wyglądzie samochodu.

To dobrze, że producent zauważył konieczność odświeżenia modelu, bo ten cieszy się dużym zainteresowaniem i pozwolił producentowi na umocnienie swojej pozycji na rynki elektryków.

Zmiany w obrębie reflektorów i zderzaka z przodu

Kia EV6 testowana na drogach w większości jest szczelnie zakamuflowana. Jednak nie na tyle, by nie zauważyć zmian w obrębie reflektorów LED, czy przedniego zderzaka. Kształt oświetlenia przedniego przypomina nam nieco te znane z modelu EV9.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że nowsze modele od Kia wykorzystują z tyłu sygnaturę oświetlenia LED, to należy się spodziewać, że poprawione EV6 też doczeka się zmian w obrębie tylnego oświetlenia.

Przedni zderzak zakamuflowanego EV6 ma nieco inny kształt. Być może taka zmiana wpłynie na jego aerodynamikę i finalny zasięg. Bryła samochodu oglądana z boku pozwala zauważyć, m.in, że producent wprowadził nowy wzór dla felg dla poprawionego EV6. Jednak nie widzimy drastycznych zmian w jego kształcie ani z przodu, ani z tyłu.

W zeszłym miesiącu na wideo udostępnionym na kanale YouTube MOCAR mogliśmy oglądać zmodernizowane wnętrze EV6. Nie wygląda ono na radykalnie zmienione, bo większość elementów wygląda znajomo. W rezultacie należy się spodziewać większych zmian jedynie w obrębie technologii. Stylistycznie Kia EV6 przejdzie kosmetyczne poprawki.

Wiadomo, że poprawione EV powinno posiadać już nowy system operacyjny z dwoma wyświetlaczami, taki jak posiada obecnie Kia EV9. Producent już potwierdził, że poprawione EV6 nawiąże do nowszego modelu. Dlatego przypuszczalnie powstanie w oparciu o architekturę E-GMP tak, by dostosować się do zapowiedzianych modeli EV3 i EV4. Kiedy Kia EV6 pojawi się w salonach oficjalnie nie wiemy. To pierwsze zdjęcia szpiegowskie, jakie się pojawiły. W związku z tym nie należy oczekiwać, że kupno poprawionego EV6 będzie możliwe wcześniej, jak w drugiej połowie przyszłego roku.

Elektryczne EV6 po liftingu nie powinno zbytnio odbiegać cenowo od obecnie oferowanego modelu. Producent musi wziąć pod uwagę ofertę konkurentów. Tak jak wiadomo rośnie w siłę, a na polskim rynku pojawił się nowy gracz– MG Motor, który oferuje swoje samochody na prąd w konkurencyjnych cenach.

Przeczytaj również