Internet pragnie nowej Dacii Duster. Wiadomo, jakie silniki pojawia się w ulubionym crossoverze Polaków

Internet pragnie nowej Dacii Duster. Wiadomo, jakie silniki pojawia się w ulubionym crossoverze Polaków

dacia duster 2024 tył motores

Podaj dalej

Rumuńska marka ciesząca się wielką popularnością wśród klientów szykuje się do prezentacji nowej Dacii Duster. Data debiutu jeszcze nie jest znana, ale w sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat wyglądu modelu i gamy silników, jakie dostanie.

Nowy render Dacii Duster 2024 ujawnia jak może wyglądać produkcyjny model

Internet pragnie wiedzieć coraz więcej o nowej Dacii Duster 2024 w związku z tym, co jakiś czas pojawiają się nowe informacje na temat modelu. Daty debiutu nie ujawniono. Wiadomo na razie, że w ostatniej tajemniczej zapowiedzi wideo producenta nie chodzi o ten model.

Dzięki publikacji i zdjęciom Motor.es wiemy nieco więcej o nowym Dusterze. Zdjęcia pokazują nieco brutalny charakter, ale nie brakuje w nim charakterystycznych cech obecnego modelu. Można nawet powiedzieć, że przypomina nieco koncepcyjnego Bigstera.

Trzecia generacja Dustera skorzysta z architektury CMF-B, obsługującej zelektryfikowane modele. Dlatego w gamie silników zajdą spore zmiany.

nowy model Dacii- Duster 2024

Dacia postawi na jednostki benzynowe i elektryfikację

Sukces czołowego crossovera Dacii i nacisk na odejście od silników spalinowych wymusza na producencie zmiany w gamie oferowanych silników. Ta transformacja obejmie również nową Dacie Duster 2024.

Według ostatnich informacji rumuńska marka zachowa silniki benzynowe i położy większy nacisk na elektryfikację. W związku z tym nowy Duster trafi do oferty z  silnikiem TCe o pojemności 1,3 litra, połączonym z 12-woltowym „mild” modułem hybrydowym.

Skrzynia biegów pojawi się w wersji takiej jak obecna manualna 6-biegowa oraz automatyczna z podwójnym sprzęgłem EDC. Radykalne zmiany w gamie silników nastąpią dopiero po 2027 roku, wraz z wejściem normy Euro 7. Silnik wysokoprężny zniknie z listy silników, ale nie zabraknie na niej hybrydowego HEV jednostki o pojemności 1,6 litra od Renault.

nowy model Dacii- Duster 2024

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News