Dacia szykuje gorącą premierę większego SUV-a. Wersję produkcyjną nowego hitu pokaże już w środę

Dacia szykuje gorącą premierę większego SUV-a. Wersję produkcyjną nowego hitu pokaże już w środę

Dacia premiera nowego SUV-a

Podaj dalej

Kiedy w zeszłym roku Dacia ujawniła ciekawą koncepcję nowego SUV-a, nikt się nie spodziewał, że prezentacja produkcyjnej wersji nastąpi w krótkim czasie. Tajemnicze wideo opublikowane przez producenta sygnalizuje jednak, że może to nastąpić już jutro.

Dacia szykuje kolejny sprzedażowy hit- nowego SUV-a

Dacia tworząc samochody, kieruje się przystępnością cenową, która nie przeciwstawia się atrakcyjności. Jak widać motto czołowego projektanta rumuńskiej marki do dziś świetnie działa, bo na brak klientów nie narzeka.

Producent zapowiedział, że nowy SUV będzie kolejnym samochodem, którego klienci nie będą się wstydzić. Mówi się, że odziedziczy nieco z platformy Bigstera, co oznacza, że będzie mierzył nieco ponad 4 metry. Jeśli chodzi o gamę silników, istnieje możliwość, że będzie dysponował napędem hybrydowym.

dacia nowy suv premiera
Instagram/Dacia

Tajemniczy film zamieszczony na Instagramie  skupia się na dwóch detalach

Na filmie, jaki zobaczysz poniżej, niewiele można zobaczyć. Skupia się on jedynie na detalach, jakimi są przedni grill i logo producenta. Różni się ono od tego, jakie dziś znamy, a grill wygląda nieco inaczej niż w ujawnionej wcześniej koncepcji nowego SUV-a.

Skalisty krajobraz zapewne stanowi o charakterze samochodu i solidności konstrukcji, które pozwolą na jazdę poza asfaltową nawierzchnią. Jeżeli tajemniczy model ma za bazę platformę Bigstera może dysponować mocą 91 KM, czerpiąc ją z silnika spalinowego i dwóch elektrycznych.

Jakiś czas temu Dacia zapowiedziała, że zamierza w tym roku zmienić tożsamość wszystkich swoich modeli. Być może tajemnicze wideo jest zapowiedzią nadchodzących zmian. Co tak naprawdę kryje się za przekazem filmowym producenta, dowiemy się 15 czerwca.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dacia UK (@dacia_uk)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News