Huawei wypuszcza nowe funkcje dla własnej alternatywy Google Maps. Jest coraz lepsza!

Huawei wypuszcza nowe funkcje dla własnej alternatywy Google Maps. Jest coraz lepsza!

huawei z alternatywa google maps

Podaj dalej

Huawei nie ustaje nad pracami nad ulepszeniem swojej alternatywy dla Google Maps. Tworzenie własnego oprogramowania ma sens, zwłaszcza gdy firma nie ma innej opcji przetrwania. Ze względu na ograniczenia nałożone przez rząd USA, Huawei nie może oferować oprogramowania Google.

Huawei dzień i noc pracuje nad własną alternatywą dla Google Maps

Urządzenia od Huawei cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród klientów. Niestety ze względu na ograniczenia dziś producent nie może korzystać z licencjonowanej wersji Androida i usług Google. Tym samym urządzenia od Huawei nie mogą być już dostarczane z fabrycznie załadowanymi aplikacjami Google. To przekłada się na spadek zainteresowania wśród kupujących.

Chiński producent ciężko pracuje nad własnymi alternatywnymi rozwiązaniami, by zapewnić użytkownikom godne oprogramowanie. W miejsce Google Maps pojawiły się Petal Maps i mimo że jest jeszcze w fazie beta, aplikacja zachowuje się coraz lepiej.

Aktualizacje Huawei zazwyczaj wprowadzają nową funkcjonalność dla użytkowników.

huawei-ma swoją alternatywą dla-google-maps-
foto: Huawei

Najnowsza aktualizacja wprowadza Petal Maps do wersji 1.10

Według oficjalnego dziennika zmian aktualizacja zawiera szereg nowych funkcji. Na przykład natychmiastowy przegląd warunków dla całej trasy skonfigurowanej w aplikacji. Powinno to pomóc ustalić, czy na trasie napotkasz duże korki, nawet zanim rozpoczniesz jazdę.

Petal Maps posiadają teraz kartę dojazdów, która wyświetla czas podróży i warunki na drodze, więc jeśli regularnie korzystasz z tej aplikacji, takie informacje z pewnością ci się przydadzą.

Kierowcy, którzy używają Petal Maps jako głównej nawigacji, wraz z nową aktualizacją zyskują możliwość skonfigurowania trasy z wieloma przystankami.
Mówiąc prościej, mogą skonfigurować trasę tak jak w Google Maps, dzięki czemu nie muszą już ustawiać nowego miejsca docelowego za każdym razem, gdy ruszają w dalszą trasę.

Ponadto sporą aktualizację otrzymała nawigacja głosowa również. Obecnie Petal Maps obsługuje kierowców już w 40 kolejnych językach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News