Grupa Renault ujawniła plany. Fani Dacii będą zachwyceni- szykuje się kolejny hit!

Grupa Renault ujawniła plany. Fani Dacii będą zachwyceni- szykuje się kolejny hit!

fani dacii beda zachwyceni nowy spring w 2024 roku

Podaj dalej

Konferencja prasowa Grupy Renault potwierdziła to, na co czekali wszyscy fani Dacii. Wyniki finansowe nie pozostawiają wątpliwości, że producent po dwóch latach strat wreszcie powrócił do rentowności. Wśród planów francuskiego koncernu pojawiła się zapowiedź nowego wcielenia Dacii Spring, a także nowego koncepcyjnego samochodu zasilanego wodorem.

Grupa Renault zapowiada następcę Dacii Spring w 2024 roku

Piątkowa konferencja prasowa Grupy Renault ujawniła plany koncernu dotyczące Dacii i elektrycznych samochodów Renault. Po dwóch latach strat koncern ma powody do radości. Zapowiada się prawdziwy pościg za konkurencją,  w kwestii produkcji samochodów elektrycznych.

W maju tego roku pojawi się nowy koncepcyjny samochód napędzany silnikiem spalinowym zasilanym wodorem. Ponadto, w tym roku ukażą się cztery modele elektryczne Renault, w tym m.in odnowione R4 i R5, kolejne Renault EV oraz furgonetka. Do roku 2025 Grupa Renault chce mieć w ofercie 12 nowych samochodów elektrycznych.

Hitem ma szansę zostać nowa elektryczna Dacia, która pojawi się w 2024, o tym informuje grafika, jaką przedstawił koncern. Model zastąpi obecną Dacię Spring, która podbiła rynek i jest hitem w Europie. Wśród samochodów elektrycznych, oferowanych na rynku jest najtańszym elektrykiem, jaki dziś można kupić.

nowy elektryk dacii w planach grupy renault

Nowa Dacia Spring powstanie na nowej platformie

Jak zapowiedział dyrektor generalny Renault, Luca de Meo, nowa elektryczna Dacia będzie jeździć na platformie CMF-A. Następca obecnego modelu powinien mieć mniej więcej takie same proporcje, ponieważ R5 będzie oparty na architekturze CMF-B dla większych samochodów (segmentu B).

Dacia Spring z napędem elektrycznym kosztuje dziś zaledwie 79 900 zł, w związku z tym należy się spodziewać, że następca nie będzie dużo droższy. Budżetowa marka, tak chętnie kupowana przez kierowców w całej Europie, nie zamierza zmieniać grupy docelowej swoich klientów.

W ofercie francuskiego koncernu, oprócz nowej elektrycznej Dacii pojawią się nowe elektryczne Renault i Alpine. Sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi pracuje nad tym, by do końca dekady oferować 35 pojazdów elektrycznych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News