Fiat za niecałe 50 tys. złotych trafił na testy zderzeniowe. Wszystko się wydało i już nikt go nie kupi

Fiat za niecałe 50 tys. złotych trafił na testy zderzeniowe. Wszystko się wydało i już nikt go nie kupi

fiat test zderzeniowy na zero

Podaj dalej

Fiat nie wszędzie się przykłada do jakości swoich samochodów, co potwierdził najnowszy test bezpieczeństwa Latin NCAP. To nie pierwszy model, który mocno rozczarował, co martwi kierowców. Po tym co zobaczyliśmy, już chyba nikt go nie kupi.

Fiat Argo-Cronos trafił na testy i wszystko się wydało

Specjaliści z Latin NCAP postanowili sprawdzić model włoskiego producenta i jak się okazuje Fiat Argo-Cronos, mocno zawiódł.
Produkowany w Brazylii i Argentynie włoski model otrzymał dokładnie zero gwiazdek w ogólnej ocenie pod względem bezpieczeństwa.

Latin NCAP właśnie opublikował nagranie i ujawnił wyniki ostatnich testów zderzeniowych i krótko mówiąc, są zatrważające. Testowany Fiat Argo-Cronos wyposażony w dwie przednie poduszki powietrzne i bez standardowego ESC, nie jest dobrym wyborem.

Fiat testy Latin NCAP
Latin NCAP

Fiat sprzedaje pudło z kołami

Specjaliści ds. bezpieczeństwa z Ameryki Południowej ujawnili, że model włoskiego producenta nie jest wart uwagi. Samochód wykazał niską lub słabą ochronę w każdej z testowanych procedur.

Fiat Argo/Cronos uzyskał następujące noty Latin NCAP:  24,37% w kategorii dorosłych pasażerów, 9,91% w kategorii dzieci, 36,91% w kategorii ochrona pieszych i 6,98% w kategorii Safety Assist.

„ Gdyby nie trafił na testy, nie wiedzielibyśmy o niskim poziomie bezpieczeństwa, jaki oferuje Fiat Argo/Cronos nie tylko swoim klientom, ale wszystkim ludziom, którzy współdzielą ulice z tego typu pojazdami ” – powiedział przewodniczący Latin NCAP, Stephan Brodziak

Kierowcy nie kryją rozczarowania, co możesz zobaczyć w komentarzach pod filmem:

Mój szwagier ma Argo… To smutne kiedy myślisz, że rozbijasz bank pracując latami na samochód, a oni sprzedają ci pudło z kołami, w którym wszystko może ci się przydarzyć.

Fiat zero gwiazdek Latin NCAP

Specjaliści ds. bezpieczeństwa apelują do Fiata

Jak wskazują specjaliści Latin NCAP, to nie pierwszy koszmarny wynik modelu od Fiata. W związku z tym, zwrócili się z apelem do producenta samochodów o podjęcie koniecznych działań.

“Fiat dodaje kolejny samochód o niskim poziomie bezpieczeństwa do listy aut, które nie chronią odpowiednio użytkowników dróg. Apelujemy do Fiata o przejście na bezpieczniejsze samochody”

Co na to Fiat? Jak informuje Latin NCAP, producent  ogłosił, że „ wkrótce ulepszy ten model i zgłosi się na ochotnika do by pokazać co poprawił”.

Wyniki badań wykazały, że w zderzeniu bocznym znacznie ucierpiała głowa dorosłego pasażera. Zarejestrowano znaczne przekroczenia dopuszczalnych norm. W związku z tym model uzyskał zero w końcowej ocenie.

fiat test zderzeniowy na zero

Latin NCAP stawia za wzór lokalnie produkowanego VW Taosa

Jak zobaczysz w dalszej części wideo, zupełnym przeciwieństwem Fiata jest model od VW- Taos. Testy robią wrażenie, co zaowocowało końcowym wynikiem 5 gwiazdek.

Według protokołów Latin NCAP, Taos uzyskał następujące wyniki:

90,23% w kategorii dorosłych pasażerów,

89,80% w kategorii pasażerów dzieci,

60,61% w kategorii pasażerów Ochrona pieszych i 85,04% w Safety Assist.

“5 gwiazdek Taosa jest kamieniem milowym w najnowszych protokołach Latin NCAP i stawia przed wszystkimi producentami wyzwanie, aby dążyć do uzyskania najwyższej liczby gwiazdek ” – skomentował Sekretarz Generalny Latin NCAP, Alejandro Furas.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News