Elon Musk znów zbiera gratulacje. Tesla Model X uratowała kierowcę z objęć huraganu Ida

Elon Musk znów zbiera gratulacje. Tesla Model X uratowała kierowcę z objęć huraganu Ida

tesla model x powodz

Podaj dalej

Błyskawiczna powódź to pułapka, z której nie wydostaną się kierowcy samochodów spalinowych. To przerażające doświadczenie jest w stanie przetrwać jedynie samochód, który zaprojektował Elon Musk. Podczas huraganu Ida, Tesla Model X, ocaliła swojego właściciela.

Tesla Model X pochłonięta przez powódź ratuje właściciela

Żaden kierowca nie chciałby mieć do czynienia z tak groźną sytuacją, jaką jest błyskawiczna powódź, która pojawiła się podczas hurganu Ida w Central Jersey (USA). Swoją niezwykłą opowieść kierowca opublikował na grupie Model X na Facebooku. To, co czuje człowiek za kierownicą samochodu, gdy woda błyskawicznie sięga mu do połowy szyb, można okreslić jednym słowem-panika.
Bycie schwytanym w pułapkę to niesamowicie przerażające doświadczenie, które mniej przerażające może być jedynie, kiedyś siedzisz w Tesli.

Właściciel Modelu X z 2016 roku podczas jazdy przez Central Jersey do Pensylwanii nagle znalazł się na zalanych drogach. Ku jego przerażeniu, wystarczył moment, by woda osiągnęła poziom szyb Modelu X. Kierowca obserwował z przerażeniem, jak inne samochody przestają działać i zostają pochłonięte przez wody powodziowe. Kilka z ich uległo nurtowi i odpłynęło.

W tej beznadziejnej sytuacji właściciel z zaskoczeniem zauważył, że Tesla Model X wciąż działa. Elektryczny samochód, prawdopodobnie ze względu na wagę oraz wodoszczelne akumulator i układ napędowy, nie stracił zasilania. W związku z tym pomógł właścicielowi bezpiecznie wrócić do domu.

tesla-model-x-po powodzi 2
Źródło : Anthony Purzycki/Facebook

Tesla zapłaciła cenę za ocalenie kierowcy

Właściciel Modelu X mógł bezpiecznie dotrzeć do domu, tylko dzięki elektrykowi. Następnego dnia  zdał sobie sprawę z tego, że dzielna Tesla Model X zapłaciła cenę za przejazd w powodziowych falach.

W samochodzie zabrakło części spodu pojazdu, a ponadto wykładzina wewnątrz Modelu X była całkowicie przemoczona. W swoim poście na Facebooku właściciel Tesli poinformował, że zaplanował spotkanie w serwisie, ale obawia się, że fachowcy mogą uznać samochód za całkowicie zniszczony z powodu zalania.

Tesla Model-x-po powodzi
źrodło Anthony Purzycki/Facebook

Model X dzięki technologii, którą wymyślił Elon Musk, nadal  jeździ i działa bez zarzutu

Kierowca Tesli zauważył, że wolałby naprawić Model X. Tym bardziej, że samochód nadal jeździ i działa bez żadnych widocznych problemów, z wyjątkiem mokrego wnętrza i brakujących części pod spodem.

Mając na uwadze to, że Model X był w stanie zapewnić właścicielowi bezpieczny powrót do domu, wydaje się, że cena, jaką zapłacił elektryk była tego warta. Nic dziwnego, że Tesle zaczynają zdobywać reputację jako samochody, które bardzo dobrze radzą sobie z wodą powodziową.
W Internecie krążą filmy z Teslą „Boat Mode”, które stały się bardzo popularne. Niektóre klipy pokazują, jak Model 3 walczy z powodzią, podczas gdy inne pojazdy trafiają w pułapkę i kończą swój żywot.

Elon Musk wspomniał w przeszłości, że inne Tesle, takie jak Cybertruck, radziłyby sobie jeszcze lepiej. Według CEO Tesli Cybertruck „unosiłby się przez chwilę” podczas przemierzania głębokich wód.

 

( Źródło : Anthony Purzycki/Facebook, Teslaratti)nadal jeździ i działa bez zarzutu i

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News