Elon Musk z tytułem Person of the Year 2021. Branża motoryzacyjna jest w lekkim szoku

Elon Musk z tytułem Person of the Year 2021. Branża motoryzacyjna jest w lekkim szoku

elon musk person of the year

Podaj dalej

Amerykański magazyn TIME zdecydował się na nieco kontrowersyjny wybór uznając, że Elon Musk zasłużył na tytuł Person of the Year 2021. CEO Tesli z tym tytułem, to niewątpliwie ukłon w stronę elektryfikacji samochodów.

TIME postawił na Teslę i Elona Muska

Przy obecnym stanie rzeczy wybór Elona Muska na osobowość roku, na pewno wśród niektórych wywoła niesmak. Jeśli chodzi o kwestie klimatyczne, o których tak szeroko się mówi, to jednak najlepszy wybór.

Elon Musk regularnie wywołuje kontrowersje swoją aktywnością w mediach społecznościowych. Nie ma zahamowań i dlatego z jego konta na Twitterze dowiesz się co nieco o robieniu kupy, co myśli o niektórych politykach albo doradzisz mu w kwestii sprzedaży akcji Tesli.

Jednego nie można mu odmówić- to osobowość nr 1 dla tych, którzy całym sercem popierają e-mobilność i elektryczne samochody. Nie uwierzysz ale nawet dyrektorzy konkurencyjnych firm nie kryją uznania dla Muska. Jak zobaczysz w poniższym tweecie Dyrektor generalny Forda- Jim Farley docenił ten wybór.

Elon Musk jak prawdziwy rewolucjonista

Samochody elektryczne to nie wszystko, Elon Musk zrewolucjonizował podróże kosmiczne i na każdym kroku udowadnia nam, że „niemożliwe nie istnieje”. Czy ktoś kilka lat temu, uwierzyłby w to, że może latać rakietą na księżyc i spowrotem jak taksówką?

Nie można zapominać o genialnym projekcie jaki stworzył z  The Boring Company i podróżach  w tunelu autonomiczną Teslą, czy też inicjatywie związanej z internetem satelitarnym za pośrednictwem Starlink.

To był bardzo ciekawy rok dla Tesli, bo jak pamiętasz firma Elona już niedługo otwiera kolejne dwie gigantyczne fabryki. Znajdują się w Teksasie i w Niemczech. Widocznie  Musk nie może nadążyć za popytem, pomimo tego że podnosi ceny.

Samochody jakie oferuje pozwalają klientom na przetestowanie najnowszej wersji pakietu Full Self-Driving Beta. Niestety Tesla nie jeździ samodzielnie tak, jak się tego oczekuje.

To, że Tesla odniosła sukces, nie ulega kwestii, pomimo wielu negatywnych nagłówków jakie widziałeś w prasie. Mało tego, wciąż idzie naprzód jak szalona. Trudno oceniać zasadność przyznanego tytułu, bo przyznał go magazyn The Time. Zanim sam zdecydujesz czy to dobry wybór, warto przeczytać co na ten temat pisze magazyn TIME. To co myślą o nim internauci dowiesz się choćby z Facebooka.

„To człowiek, który pragnie ocalić naszą planetę i sprawić, że będziemy mogli zamieszkać w nowej: klaun, geniusz, władca krawędzi, wizjoner, przemysłowiec, showman, łajdak. Szalona hybryda Thomasa Edisona, PT Barnuma, Andrew Carnegie i Watchmen’s Doctor Manhattan , ponury, niebieskoskóry bóg-człowiek, który wymyśla samochody elektryczne i przenosi się na Marsa. Jego startująca firma rakietowa SpaceX przeskoczyła Boeinga i innych, by stać się właścicielem kosmicznej przyszłości Ameryki. Jego firma samochodowa, Tesla, kontroluje dwie trzecie multimiliardów -dolarowy rynek pojazdów elektrycznych, który był pionierem i jest wyceniany na fajne 1 bilion dolarów”.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News