Dodge Charger i Challenger dostaną spowalniacze. Producent mówi dość!

Dodge Charger i Challenger dostaną spowalniacze. Producent mówi dość!

2021 Dodge Challenger

Podaj dalej

W samych Stanach Zjednoczonych dziennie ginie ponad 150 samochodów Dodge’a. Złodzieje szczególnie upodobali sobie modele Dodge Charger i coupe Challenger. Giną krojone na części albo uprowadzane na przejażdżki. Teraz producent wymyślił jak zadbać o komfortowy sen klientów.

Wygląda na to, że już niedługo skończą się szybkie ucieczki złodziei tymi wyjątkowymi autami i to w dosłownym znaczeniu. Producent wyposaży Dodge’a Chargera i Challengera w Security Mode.
Nowa aktualizacja oprogramowania, bo o tym mowa ograniczy jazdę samochodu do niecałych 5 km/h w przypadku kradzieży.

Dodge wyposażony w Security Mode uniemożliwi kradzież

Dodge postanowił zareagować i wprowadza nową funkcję bezpieczeństwa, która ogranicza prędkość samochodu. To wszystko pod warunkiem, że właściciel ustawi w samochodzie „tryb bezpieczeństwa”.
Aktywacja oraz dezaktywacja tego trybu wymaga użycia czterocyfrowego kodu zabezpieczającego. To oznacza, że jeżeli ktoś wskoczy za kierownicę i uruchomi samochód nie posiadając kodu, nie ma co liczyć na emocjonującą szybką jazdę.

Dodge-Charger-SRT
Dodge Charger SRT

Security mode zapewnia takie emocje, jak jazda kosiarką po trawniku

Silnik V8 Dodge’a na biegu jałowym obraca się przy zaledwie 675 obr./min. To oznacza, że ucieczka byłaby tak samo widowiskowa jak upalanie kosiarki na trawniku. Ten tryb ma na celu odstraszać wszystkich chętnych na darmową przejażdżkę.
Niestety zabezpieczenie w postaci ograniczenia mocy silnika jest zarezerwowane tylko dla kilku wersji silnikowych modeli, a mianowicie V-8. Konkretnie tryb bezpieczeństwa będzie dostępny dla modeli Dodge Charger SRT i Challenger SRT z lat 2015-2021, a także modeli Scat Pack z lat 2019-2021.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Na razie Dodge nie oferuje trybu bezpieczeństwa dla modeli z mniejszą mocą.
Pod koniec drugiego kwartału 2021 r. właściciele Dodge’a Chargera i Challengera mogą skorzystać z przydatnego oprogramowania. U dealera będzie można pobrać bezpłatną aktualizację oprogramowania. Do tego czasu nadal trzeba mieć oko na te modele.

Dodge-Challenger-SRT-2
Dodge-Challenger-SRT-2

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News