Do widzenia awarie! Te trzy samochody praktycznie wcale nie goszczą w warsztatach mechaników

Wiadomo, że dziś samochody są droższe i na zakup pojazdu trzeba przeznaczyć więcej pieniędzy, niż przed pandemią. Dlatego ważne jest, by dokonać właściwego wyboru. Niezawodność w dobie drożyzny wszystkiego, to szczególnie ważny czynnik. To ona zadecyduje bowiem, ile razy przyjdzie wpadać do warsztatu mechanika i zostawiać tam ekstra pieniądze. Wbrew pozorom wybór marki premium i dopłata za ten fakt, nie zawsze gwarantuje, że napraw usterek nie będzie. Warto zajrzeć do raportów specjalistów i przed zakupem sprawdzić, które marki uzyskują dobre wyniki.

niezawodne samochody subaru brz
Podaj dalej

Wybór jednej z tych trzech marek to pożegnanie z awariami i naprawami

Niezawodność to dziś na tyle ważny aspekt, że estetyka, cechy, czy marka spadają na dalszy plan. Dopłacanie za fakt posiadania samochodu nie jest mile widzianym wydatkiem. Raporty niezależnych instytucji , w których mowa o najbardziej lub najmniej niezawodnych samochodach na rynku stają się dziś ważnym wsparciem przy wyborze samochodu.

To zanim wydamy więcej pieniędzy, po to, by mieć logo premium na masce. Nie gwarantuje ono już, że nie zaprzyjaźnimy się z mechanikiem i nie będziemy go często odwiedzać. Czasem płacimy więcej za markę, choć nie jest ona jedną z najbardziej niezawodnych.

Organizacje konsumenckie za podstawę do wydania swoich werdyktów biorą pod uwagę kryteria tj.:
– jakość wykonania w procesie produkcji,
– trwałość komponentów,
– zastosowane technologie,
– projekt techniczny lub jakość materiałów.

To na ich podstawie określają najbardziej niezawodne marki na rynku i samochody, w które warto zainwestować. Tak wygląda pierwsza trójka według raportu organizacji OCU.

najlepsze bezawaryjne samochody toyota yaris
Toyota Yaris

To trzy najbardziej niezawodne marki? To samochody od japońskich producentów

Nie zdziwi chyba nikogo, że na czele rankingu znalazła się Toyota. To nie przypadek, że jej samochody najlepiej się sprzedają. Firma odnosi sukcesy, bo kierowcy chętnie stawiają na modele takie jak, Corolla , C-HR , Yaris , Yaris Cross czy RAV4 . Jeśli nie chcesz zaglądać do warsztatu to Toyota jest najlepszą opcją. W Polsce Yarisa można dziś kupić na wyprzedaży i zyskać w ten sposób 4000 zł rabatu.

Drugie miejsce przypadło natomiast firmie, która nie widnieje w top rankingów sprzedaży samochodów w Europie. To Subaru , które w naszym kraju posiada gamę obejmującą pięć modeli. Są to elektryczne Solterra , XV i Forester oraz Outback i BRZ . Nawet jeśli nie są zbyt popularne w tej części świata, Subaru powinno być opcją do rozważenia, jeśli nie chcesz odwiedzać mechanika i wydawać pieniędzy na naprawy.

Trzecią marką w tym rankingu jest Lexus . To nie przypadek, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest to luksusowa marka Toyoty . Gwarantuje to niewielką liczbę awarii i znaczne oszczędności w eksploatacji tego samochodu. Tutaj większy wydatek idzie w parze z niezawodnością. Czytaj także: Kierowcy nie kryją niezadowolenia. Każe im się teraz płacić za pompowanie opon na stacjach paliw

Przeczytaj również