Darmowy przejazd autostradami w Polsce! Kto skorzysta z tej promocji?

Darmowy przejazd autostradami w Polsce! Kto skorzysta z tej promocji?

stacje paliw benzyna diesel zamknięte tankowanie

Podaj dalej

Darmowe przejazdy autostradami w Polsce nie są już jedynie marzeniem Polaków. Płatne odcinki autostrad A1, A2 i A4 można już przejechać za darmo. Kto może skorzystać z tej promocji?

Udział w specjalnym programie dla kierowców gwarantuje darmowe przejazdy autostradami

Za przejazd polskimi autostradami nie trzeba płacić. To dlatego, że można przystąpić do kolejnej edycji programu „Autostrada do elektromobilności”, który wystartował 4 lipca. Kierowcy chętni na darmowe podróżowanie płatnymi odcinkami, muszą spełnić jeden warunek.

Druga edycja programu organizowanego przez EV Klub Polska, Autopay, Wallbox i Elektromobilni.pl, umożliwia kierowcom darmowe przejazdy płatnymi autostradami. Jedyny warunek, jaki muszą spełnić kierowcy, by jeździć bez opłat do końca sierpnia, dotyczy samochodu jaki posiadają.

Udział w akcji mogą wziąć wszyscy, którzy posiadają samochody napędzane elektrycznymi ogniwami. W związku z tym na darmowe przejazdy nie mają co liczyć właściciele hybryd, hybryd plug-in ani aut spalinowych.

darmowe przejazdy autostradami program
Elektromobilni.pl

Co zrobić, by jeździć za darmowo płatnymi odcinkami autostrad?

Jeśli masz w posiadaniu samochód elektryczny, musisz się zarejestrować w EV Klub Polska. Na stronie elektromobilni.pl/klub jest formularz do wypełnienia, dostępny w panelu klubowicza. Wygenerowany po rejestracji link, pozwoli na rejestrację albo zalogowanie, jeśli już posiadasz aplikację Autopay.

Po uzupełnieniu wymaganych danych kierowca otrzymuje do dyspozycji 5 darmowych przejazdów płatnymi odcinkami polskich autostrad. To oznacza, że przejeżdżając odcinki objęte videotollingiem, nie musi nic robić, by szlaban podniósł się do góry. To dlatego, że numer rejestracyjny samochodu zostanie automatycznie odczytany.

Tam, gdzie nie obowiązuje system e-TOLL (A4 Wrocław-Sośnica, A2 Konin-Stryków)wystarczy mieć włączoną aplikację Autopay, aby przejazd został opłacony.

Ten świetny program cieszy się dużym uznaniem wśród polskich kierowców. Jak pisze portal Wybórkierowców.pl, podczas zeszłorocznej edycji programu, kierowcy skorzystali z 4000 darmowych przejazdów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News