Dacii przybywa kolejny rywal, który oferuje więcej za mniej. Właśnie wjechał do salonów i ruszy na ulice

Dacii przybywa kolejny rywal, który oferuje więcej za mniej. Właśnie wjechał do salonów i ruszy na ulice

nowy rywal Dacii Aiways U5

Podaj dalej

Przyszłość jest na pewno elektryczna i wszystko wskazuje, że nie będzie należała do taniej Dacii, która jest hitem na europejskim rynku. Dowodem jest chiński model, atrakcyjny i ekonomiczny, który już można kupić w atrakcyjnej cenie. Dlatego tanie europejskie marki mają kolejny powód do zmartwień.

Rywal najtańszej elektrycznej Dacii to dobry wybór w dobie kryzysu

Azjatyckie marki szykują się na podbój Europy, dlatego najtańszy elektryczny samochód na rynku Dacia Spring może nie być w stanie z nimi konkurować. Aspiracje do zdobycia licznej rzeszy klientów ma bowiem Aiways U5, który pochodzi z Szanghaju.

Samochód pojawił się już na hiszpańskim rynku tanich samochodów. Ma odważny design i szereg przydatnych funkcji, które mogą zdecydować o sporej ilości klientów. W związku z tym, że hiszpański rynek samochodów elektrycznych dynamicznie się rozwija, Dacia może zostać ostatecznie zdetronizowana. Kierowcy w tym kraju już wiedzą, że kryzys paliwowy jest dobrym momentem, by skorzystać z oferty atrakcyjnych i niedrogich modeli elektrycznych.

aiways U5 rywal dacii samochód elektryczny
Aiways

Chiński Aiways U5 kosztuje nieco ponad 30 000 euro

Aiways U5 jest oferowany w Hiszpanii od 32 690 euro (150 458,99 zł) i gwarantuje podróż bez ładowania na dystansie 410 km. Zasięg jest duży podobnie jak bagażnik o pojemności 432 l. Producent mówi o swoim modelu, że nie idzie na kompromisy, oferując prosty design oraz innowacyjne funkcje. Przy czym zapewnia, że kierowca będzie je obsługiwał w prosty sposób.

Mierzący 4,68 metra elektryk można naładować szybką ładowarką w czasie 35 minut (od 20% do 80% zasięgu). Moc układu to 204 KM i 310 Nm gwarantuje przyspieszenie do setki w czasie niecałych 8 sekund.

cd. tekstu pod grafiką

U5 aiways rywal dacia

W przeciwieństwie do konkurencji akumulator w U5 ma strukturę warstwową objętą patentem. Oddzielenie strefy suchej i mokrej gwarantuje bezpieczeństwo pasażerom, nawet gdy dojdzie do zniekształcenia lub uszkodzenia akumulatora. Samochód jest dostępny w dwóch wersjach: Basic i Xcite. Kierowca dostaje szereg przydatnych funkcji m.in. adaptacyjny tempomat, system ostrzeżenia przed kolizją czy asystenta martwego pola.

Właściciel dostaje gwarancję na 5 lat lub 150 000 km, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Ponadto Aiways gwarantuje minimalną pojemność baterii 75% po 8 latach lub 150 000 km. Obejmuje ona silnik i elektroniczną jednostkę sterującą. Nadwozie objęto 10-letnią gwarancją antykorozyjną, bez limitu przebiegu. Jak zawsze w przypadku Chińczyków- oferują kierowcom więcej, za dużo mniej. O ile, nad tym już pewnie zastanawia się Dacia i inne tanie europejskie marki.

Pojawiła się nowa niskobudżetowa marka, która zakończy dominację Dacii. Ma świetnie wyposażony model w śmiesznie niskiej cenie

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News