Dacia zmieni Joggera nie do poznania. Producent przekazał ważną informację

Dacia zmieni Joggera nie do poznania. Producent przekazał ważną informację

dacia_jogger_zmieni się nie do poznania

Podaj dalej

Od jakiegoś czasu Dacia spogląda na poboczne wersje swoich samochodów, które są dostępne na rynku i posiadają znaczne ulepszenia. Całkiem niedawno pisaliśmy o nowym zastosowaniu Dokkera, które robi furorę wśród kierowców ceniących sobie niezależność. Teraz producent ogłosił ważną informację.

Dacia Jogger będzie fabrycznie dostępna jako wersja kamper

Budżetowa Dacia Jogger to samochód dla aktywnych z atrybutami pojazdu wielofunkcyjnego i crossovera. W niedługim czasie pojawi się jako kamper. Na razie nie wiadomo, czy mamy to będzie samodzielny model, czy z pakiet akcesoriów.

Wiceprezes Dacii ds. produktu, Lionel Jaillet, początkowo powiedział mediom, że producent przygląda się pobocznym modelom kamperów i pojazdów użytkowych. W związku z zaostrzającymi się przepisami dotyczącymi tej drugiej kategorii zrezygnowano z samochodu dostawczego na rzecz kampera.

„Pracujemy nad tym, tak. To powinno szybko się pojawić. Jest to wyraźnie w naszej filozofii – poszerzanie zakresu aktywności na świeżym powietrzu, którą nasi klienci mogą wykonywać naszymi samochodami. Jogger ma do tego odpowiedniego ducha- powiedział Auto Express

Jaillet ponadto podkreślił, że nie jest jasne, czy samochód będzie oferował pokoje sypialne, czy też przestrzeń życiową i zaplecze kuchenne. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca, opcji za dużo nie ma, chociażby dlatego, że samochód mierzy 4,5 metra.

dacia_jogger_2022_zmieni się w kampera
fot.Dacia

Jogger będzie tanim sposobem na podróżowanie

Mówi się, że w przyszłym roku Jogger oferowany jedynie z manualną skrzynią biegów i napędem na przód, zyska wielotrybową automatyczną skrzynię biegów i będzie hybrydą.

Do tego momentu klienci muszą się zadowolić wersją z silnikiem o mocy 110 KM i 200 Nm. Wersja dwupaliwowa z LPG rozwija 101 koni mechanicznych i oferuje 170 Nm. Rodzinny model rumuńsko-francuskiego producenta jest dostępny w konfiguracjach z pięcioma i siedmioma siedzeniami.

Jogger w najbardziej przystępnej specyfikacji Essential kosztuje nieco powyżej 63 000 zł. Wersja 7 miejscowa Essential jest standardem na rynek brytyjski, gdzie kosztuje 85 637 zł. Do wyboru jest 6 opcji kolorystycznych nadwozia. Ten tani samochód w wersji dwupaliwowej to świetna propozycja ważna ze względu na dzisiejsze ceny paliwa. Dzięki zastosowaniu instalacji LPG pozwala pokonać dystans około 1100 kilometrów bez tankowania.

Dacia Dokker Yevana, czyli przekształcony popularny van rumuńskiego producenta  jest już hitem. Hiszpańska wersja Daci to świetna propozycja na niedrogi kamper, który daje niezależność w podróżowaniu. Kiedy producent uzupełni swoją modelową gamę o kampera w nadwoziu Joggera, klienci zyskają fabrycznie nowy samochód za niewielkie pieniądze, który ma wiele do zaoferowania.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News