Dacia wypuści na drogi zupełnie inny samochód. Trwają testy drogowe

Dacia wypuści na drogi zupełnie inny samochód. Trwają testy drogowe

dacia nowy samochód hybryda

Podaj dalej

Popularna rumuńska marka Dacia, pracuje nad zupełnie innym samochodem, który oprócz tego, że będzie znacznie tańszy niż u konkurencji, to zużyje mniej paliwa. Popularny Jogger, bo o nim mowa pojawi się w nowym wyjątkowym wydaniu.

Dacia zaoferuje klientom wyjątkową wersję hybrydową

Rumuńska Dacia Jogger zastąpiła model Lodgy, minivana, który odnosił sukcesy, a dziś jest trochę taką Dacią Sandero Stepway w wersji rodzinnej. Teraz rumuński producent pracuje nad wersją hybrydową tego wyjątkowego samochodu. Oprócz tego, że ma szczególny wygląd, to oferuje znacznie więcej miejsca niż jakikolwiek inny samochód o tej charakterystyce.

Grupa Renault zakończy w najbliższych tygodniach testy na drodze, które samochód przechodzi, zanim trafi do dealerów, co powinno nastąpić najpóźniej w przyszłym roku.

dacia jogger w wersji hybrydowej
Dacia

Nie jest najpiękniejsza, ale działa zgodnie z potrzebami kierowców

Dacia Jogger w dzisiejszym wydaniu mierzy 4,55 m długości i oferuje 495 litrowy bagażnik. Samochód jest dostępny w wersji 7 miejscowej, a dodatkowe dwa fotele wykorzystują przestrzeń bagażową. Chociaż jest to średniej wielkości minivan, to ma sporo cech charakterystycznych dla SUV-a, tj. większy prześwit. W najbliższym czasie dowiemy się, czy nowa wersja hybrydowa też będzie siedmiomiejscowa.

Obecnie Dacia Jogger zasługuje bardziej na miana crossovera. Łączy najlepsze cechy z różnych typów samochodów, aby zaprezentować nową koncepcję. O ile nie jest to najpiękniejszy samochód na świecie, to działa zgodnie z zapotrzebowaniem na rynku. Zasługą tego jest m.in. cena: 92100 zł za wersję podstawową. Pytanie brzmi, czy równie atrakcyjna będzie cena wersji hybrydowej.

Ten SUV kończy panowanie Dacii. Jest hitem w 2022 roku

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News