Dacia pękła na pół, a kierowca przeżył wypadek. To albo cud, albo dobrze wykonana konstrukcja

Dacia pękła na pół, a kierowca przeżył wypadek. To albo cud, albo dobrze wykonana konstrukcja

Podaj dalej

W poniedziałek, po godzinie 5 rano na DK Nr 48 miał miejsce wypadek. Jak informuje policja, kierowca jechał zbyt szybko i w konsekwencji jego Dacia wypadła z drogi, do przydrożnego lasu.  Tam bokiem uderzyła w drzewo na tyle mocno, że samochód pękł na pół. Mając na względzie jak ostatnio wypadły w testach zderzeniowych Dacia Logan i Sandero, to się nie miało prawa udać. Tymczasem kierowca przeżył.

Dacia pękła na poł wypadek 2
OSP Wyśmierzyce

Dacia pękła w miejscu, gdzie znajduje się fotel kierowcy

Jak informuje Policja, 23-latek nie opanował samochodu na drodze, co się zwykle zdarza gdy o poranku drogi są śliskie. Uderzenie bokiem w drzewo, było dosłownie  miażdżące a widok jaki zastali strażacy jest na tyle szokujący, iż wszyscy mówią tu o cudzie.

Rozpołowiona Dacia wyglądała tak, jakby była złożona z dwóch samochodów. To co widzieliśmy podczas nagrania z rozbierania na części nowego modelu, obnażyło niedociągnięcia producenta budżetowej marki.  Jednak w tym wypadku, wydaje się, że to nie była konstrukcja stworzona w fabryce.

Jakkolwiek modele Logan i Sandero Stepway dostały tylko dwie gwiazdki w testach zderzeniowych Euro NCAP, ten egzemplarz Dustera zdał egzamin. Kierowca ucierpiał na skutek wypadku i trafił do szpitala, ale przeżył.  Patrząc na te zdjęcia, to albo cud albo dobrze wykonana konstrukcja, która miała za zadanie chronić swoich pasażerów.

OSP Wyśmierzyce

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News