Czy Audi przejmie zespół McLarena F1? Według mediów zakup zespołu jest oczywisty

Według informacji opublikowanej przez Automobilwoche  Audi, pragnie dla siebie kawałka McLarena. Plotki głoszą, że BMW również ma chrapkę na firmę zajmującą się supersamochodami. Rzecznik firmy jednak oficjalnie temu zaprzeczył. Audi ma zaś oko na zespół McLarena F1. To dobry moment, zwłaszcza że zespół ucierpiał finansowo przez pandemię.

McLaren F1
Podaj dalej

Audi rozwija czerwony dywan Grupy Volkswagena i sięga po McLarena

Przejęcie przez Audi zespołu McLarena F1 jest bardziej prawdopodobne niż kiedykolwiek wcześniej. To dobry moment, zainteresowanie jest zrozumiałe, gdy wziąć pod uwagę finansowe problemy zespołu.

F1 jest bardziej przystępna dla nowych producentów silników, dlatego samochód F1 napędzany genami marki z Ingolstadt jest bardziej prawdopodobny niż kiedykolwiek. Koncern z Wolfsburga ostatni raz dostarczał silniki do najwyższej klasy sportów motorowych pod marką Porsche Group w 1991 roku.

audi chce kupic mclarena F1
foto: Twitter McLaren F1

Aspiracje do zakupu przez Audi zespołu F1, są oczywiste. McLaren F1 dokonał ogromnych ulepszeń w 2021 r. Odniósł nawet zwycięstwo w wyścigu i rywalizując z Ferrari, zapewnił sobie trzecie miejsce w mistrzostwach konstruktorów.

W 2022 roku F1 całkowicie zmieni projekt samochodu, wprowadzi rygorystyczny limit budżetowy i zatrzyma rozwój silnika, wszystko po to by przyciągnąć nowych graczy. To zatem idealny czas na jednostkę napędową z czterema pierścieniami, która stanie w szranki z Mercedesem-AMG.

Audi w oficjalnym komentarzu dla Reuter’a, stwierdziło, że regularnie rozważa różne możliwości współpracy, ale nie odniosło się konkretnie do zespołu McLarena.

Przeczytaj również