Cupra Formentor VZ wyszpiegowana. Tu rządzi mocarny benzyniak

Cupra Formentor VZ wyszpiegowana. Tu rządzi mocarny benzyniak

Podaj dalej

Kolejna marka należąca do Grupy Volkswagen, otrzyma moc i ścieżkę dźwiękową, godną mistrzów sportowych emocji. Ta Cupra Formentor VZ będzie wyjątkowa.

Samochód wstępnie otrzymał nazwę Cupra Formentor VZ. Skrót pochodzi od hiszpańskiego „veloz”, co w tłumaczeniu oznacza „prędkość”. Zadziornego crossover’a niedawno szpiegowano podczas testów w północnej Szwecji.

Cupra Formentor VZ to efekt współpracy Audi i hiszpańskiego oddziału VAG

Samochód otrzyma doceniany i lubiany 2,5 litrowy silnik benzynowy od Audi. W rezultacie można się spodziewać, że będzie nie tylko dobrze się odpychać ale i brzmieć.
Audi zarezerwowała chrapliwy ton pięciocylindrówki dla swoich modeli RS, w związku z tym Cupra VZ, może czuć się zaszczycona tym wyróżnieniem.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE

Namierzony w Szwecji model, ma niewiele do ukrycia. Jedynie przód i tył samochodu mają delikatne elementy kamuflażu, co sugeruje, że modyfikacje wizualne będą minimalne, w porównaniu ze standardowym Formentorem.
Z drugiej strony, te cztery rury wydechowe i miedziane akcenty oznaczają, że ten samochód to dobry zakup.

 

Sportowy corssover Cupry ma generować około 400 koni mechanicznych

Moc z turbodoładowanego silnika, będzie przekazywana na wszystkie cztery koła, za pośrednictwem siedmiobiegowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów.
W związku z tym, moc silnika w nowych samochodach Audi będzie nieco większa. Dlatego Cupra Formentor VZ, nie będzie największym łotrem w pięciocylindrowej rodzinie VAG. Model pojawi się w drugiej połowie 2021 roku.

Cupra Formentor VZ
Foto: Autoevolution

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News