To ostatnie zimowe testy. Audi RS3 zadebiutuje we wrześniu?

To ostatnie zimowe testy. Audi RS3 zadebiutuje we wrześniu?

To ostatnie zimowe testy. Audi RS3 zadebiutuje we wrześniu?

Podaj dalej

Audi wprowadza ostatnie poprawki do kolejnego wcielenia członka rodziny Audi Sport, gorącego RS3. Prototypy nowej generacji modelu od dłuższego czasu, są poddawane testom na otwartym powietrzu w obu wersjach nadwozia.

Najnowsze zdjęcia szpiegowskie Audi RS3 Sportback zrobiono w Erlkönig. W związku z tym, że do premiery już coraz bliżej, producent oszczędza na kamuflażu.

To ostatnie testy w niskich temperaturach

Nadal zakamuflowany przód i tył samochodu, w zasadzie niewiele ukrywa. Na przodzie prototypu zieje szeroka krata, umieszczona pomiędzy dużymi trapezowymi wlotami w dolnych rogach, a cienkimi reflektorami.

Odważniejszy zderzak, z szerszymi wlotami wraz z parą dodatkowych otworów wentylacyjnych na tylnej krawędzi przednich nadkoli,  z pewnością pomoże w odprowadzaniu gorącego powietrza z komory silnika

Kamuflaż zakrywa tylny zderzak, ale oszczędza na maskowaniu masywnych podwójnych rur wydechowych.

Audi RS3
Foto Carbuzz.com

Audi RS3 nadal będzie korzystać z genialnego silnika TFSI

Producent nie zamierza rezygnować z 2,5 l turbodoładowanego silnika. Bez wątpienia zostanie zaktualizowany, a moc podstawowa może sięgać 420 KM. Zapowiadana przez plotki wersjach Performance, może dysponować mocą sięgającą 450 KM.

Audi RS Sportback
foto Carbuzz.com

Wnętrza modelu nie udało się sfotografować. Na pewno nie zabraknie w nim aktualizacji, które trafiły do najnowszego wydania modeli Audi A3 i S3. Wyposażenie wzbogacono między innymi o 10,1-calowy ekran dotykowy, 10,3-calowy wyświetlacz cyfrowy oraz opcjonalny wyświetlacz head-up.

DNA Audi Sport zobowiązuje

W ekskluzywnym wywiadzie dla AutoExpress, szef sprzedaży i marketingu Audi Sport, Frank Michl w wypowiedzi dotyczącej najnowszego wyczekiwanego Audi RS3 podkreślił:

Myślę, że RS 3 jest jednym z najbardziej emocjonujących samochodów Audi Sport i stanowi istotną część DNA marki, nawet cofając się do oryginalnego quattro. Możesz być pewien, że w przypadku każdego przyszłego modelu RS zawsze będziemy rozwijać dobre aspekty i cechy

W sieci pojawiły się spekulacje na temat innowacji w układzie napędu na wszystkie koła. Volkswagen zaprezentował nowy napęd na wszystkie koła z wektorowaniem momentu obrotoweg, z napędem na tylną oś i dwoma wielopłytkowymi sprzęgłami w Golfie 8 R.

W związku z tym nie będzie zaskoczenia, jeśli Audi wprowadzi to samo rozwiązanie w najnowszym Audi RS3

Foto Carbuzz.com

Niedawny raport wskazuje na to, że producent zdejmie oklejenie z modelu dopiero we wrześniu tego roku. Wcześniejsze plotki zakładały, że debiut nastąpi już na początku roku 2021.

W związku z tym wszystkim chętnym na zakup modelu, przyjdzie jeszcze poczekać.

 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News