Chcą kupić od Volkswagena markę Lamborghini, w grę wchodzi gruby hajs. Nie uwierzysz kto za tym stoi

Chcą kupić od Volkswagena markę Lamborghini, w grę wchodzi gruby hajs. Nie uwierzysz kto za tym stoi

Chcą kupić od Volkswagena markę Lamborghini, w grę wchodzi gruby hajs. Nie uwierzysz kto za tym stoi

Podaj dalej

Grupa Volkswagen właśnie otrzymała dużą ofertę z gatunku tych „nie do odrzucenia”, na włoską markę supersamochodów Lamborghini. Kasa jest nie byle jaka, bo aż 7,5 miliarda euro. Firmę Quantum Group AG, reprezentuje Rea Start, która jest jednym ze współzałożycieli Piech Automotive.  To nazwisko jest znane w strukturach Volkswagena.

Quantum Group AG wypchnie Lamborghini na platformę elektryczną

Szwajcarzy rozważają przejęcie całej firmy del Toro, w tym historycznego już zakładu produkcyjnego w Sant’Agata i  działalność w sektorze sportów motorowych. W związku z tym, chcą rozpocząć dyskusję z grupą VW jako pierwszy formalny krok.

Oferta wpłynęła całkiem niedawno, a Herbert Diess, prezes koncernu Volkswagen, ma ją znać. Technicznie odpowiedzialne za Lamborghini marki VW i Audi, zaprzeczyły, że producent supersamochodów jest na sprzedaż. Są jednak świadomi oferty zakupu i dokładnie rozważają, jak się zachować.

Quantum Group AG jest zdeterminowana, bo Lamborghini jest liderem innowacji, co pozwoli jej na ciągłe wdrażanie nowych zielonych technologii.

lamborghini-sian

Oferta zakupu marki Lamborghini, to dopiero początek

W liście intencyjnym obok oferty zakupu Lamborghini, pojawia się prośba o partnerstwo z  grupą VW, z myślą o przyszłych działaniach. Mowa tu o współdzieleniu własności intelektualnej i technologii pojazdów elektrycznych. Grupa planuje utworzyć Centrum Zaawansowanych Innowacji Motoryzacyjnych, które będzie produkować ogniwa i zestawy akumulatorów.

Centrum rozwoju Lamborghini stworzone przez Quantum Group AG, miałoby również opracować oprogramowanie i technologię autonomicznej jazdy, a także ekologiczne paliwa, w tym wodór. Wygląda na to, że ma swój własny pomysł na elektryfikację marki

Zobaczymy, czy Lamborghini ugnie się pod naporem hajsu i oderwie od swojej niemieckiej firmy macierzystej po 23 latach. Gdyby tak się stało, Quantum Group AG gwarantuje zachowanie obecnych miejsc pracy, przez co najmniej pięć następnych lat. Ponadto wraz z utworzeniem wspomnianego wyżej AAIC,  utworzy 850 nowych miejsc pracy.

Kto wie? Być może te szwajcarskie propozycje sprawią, że Audi i VW zmienią zdanie?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News