BYD spełnia marzenia. W listopadzie pobił kolejny rekord sprzedaży i idzie po tytuł zarezerwowany dla Tesli

Chiński producent samochodów BYD dzięki swojej agresywnej ekspansji na rynki międzynarodowe może spełniać swoje marzenie o sukcesie sprzedażowym. W listopadzie pod tym względem udało mu się przebić znanego i cenionego Nissana.

BYD Atto 3 wnętrze
Podaj dalej

Klienci coraz chętniej sięgają po samochody elektryczne od chińskiego BYD

Nie jest tajemnicą, że chiński producent pojazdów elektrycznych, firma BYD , świetnie sobie radzi na rynku. W listopadzie producent ustanowił kolejny rekord sprzedaży, kiedy to nabywcy sięgnęli po rekordową liczbę 301 903 nowych pojazdów NEV. Tym samym świetne wyniki na tym polu sprawiły, że BYD wyprzedził po raz pierwszy w miesięcznej sprzedaży popularnego Nissana. Ten sprzedał 279 102 pojazdów, czyli o 5% więcej w stosunku do ubiegłego roku.

Ekspansja BYD postępuje wraz ze wzrostem popytu na samochody w pełni elektryczne na kluczowych rynkach. Sprzedaż modeli wyłącznie na prąd wzrosła w listopadzie do 170 150 sztuk. W relacji miesiąc do miesiąca, to więcej o 3% (165 505 szt.). Spadek odnotowano w sektorze pojazdów PHEV. W ujęciu miesięcznym nieco ponad 3%, ze sprzedażą 131 228 egzemplarzy.

Klienci poszukują obecnie samochodów elektrycznych w dobrej cenie i wyposażeniu. Te stanowią 56,4% całkowitej sprzedaży w listopadzie. W październiku takie stanowiły 54,9%, a we wrześniu 52,5%. Wiadomo, że BYD oferuje takie w korzystnej cenie i wyposażeniu, a dla Europejczyków ma to duże znaczenie. Dzięki tanim modelom takim jak Dolphin, czy Atto 3 producent trafia w czuły punkt na rynku. Dzięki tanim modelom takim jak Dolphin, czy Atto 3 producent trafia w czuły punkt na rynku. Ten ostatni, w nowym wydaniu mogliśmy oglądać w niedawno w Hiszpanii i byliśmy pod wrażeniem zarówno ceny, jak i bogactwa wyposażenia.

Nie tylko na Starym Kontynencie producent zyskuje na zainteresowaniu. Jego samochody są hitem także na rynkach tj. Brazylia, Kolumbia, czy Tajlandia. Aspiracje do pobicia Tesli w wyścigu o tytuł najlepiej sprzedającego się producenta pojazdów elektrycznych na świecie są zatem zasadne.

BYD Atto 3 SUV EV szary
BYD ATTO 3, foto: M.Hajduk

Chińczycy są liderami nie tylko w produkcji samochodów

Chiński BYD jest znany nie tylko z produkcji samochodów. Producent, który zbliża się do Tesli w wyścigu o tytuł najlepiej sprzedającego się producenta pojazdów elektrycznych na świecie, produkuje również akumulatory.

Jak informowaliśmy w ostatnim czasie, BYD nawiązał współpracę z europejskim producentem premium Audi na dostawę akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych do jego modeli EV. Modele wyprodukowane we współpracy z chińskim producentem powstaną w chińskiej fabryce i na tamtejszy rynek.

Taki wybór dostawcy dla Audi nie dziwi. Po CATL to właśnie BYD zajmuje drugą pozycję w produkcji akumulatorów. Europejskie koncerny widząc przewagę chińskich producentów, decydują się na wykorzystanie ich zasobów wiedz i technologii, wiedząc, że rozwój ich własnej potrwałby lata. Nie mówiąc o środkach, jakie należałoby przeznaczyć na ten cel.

Reasumując, BYD jest na dobrej drodze, aby świetnie zakończyć rok. Wystarczy, że weźmiemy pod uwagę, że Tesla zamierza dostarczyć w tym roku 1,8 mln samochodów elektrycznych, a BYD tylko dostarczył do listopada 1,38 mln samochodów elektrycznych. Miarą sukcesu jest na pewno nowa niższa cena, która jak magia działa na popyt.

źródło: CNEVPOOST

Przeczytaj również