BYD pokazał przed premierą nowy model. Ile będzie kosztował ten świetny sedan z bestsellerowej rodziny Qin?

Oficjalna prezentacja modelu BYD Qin L odbędzie się podczas Salonu Samochodowego w Pekinie i wtedy opublikowane zostaną oficjalne zdjęcia. Dziś jednak już można zobaczyć, jak będzie wyglądał.

autohomecar__Qin L widok z boku
Podaj dalej

BYD Qin L w estetyce „Dragon Face”

Nowy samochód od BYD czeka na oficjalną prezentację na targach motoryzacyjnych w Pekinie, który rozpoczyna się 25 kwietnia. Dziś dzięki udostępnionym przez Autohome oficjalnym grafikom mamy pogląd na to, jak będzie wyglądał Qin L.

Sedan, który powstał z myślą o tym, by zaspokoić potrzeby różnych klientów, pod względem estetyki reprezentuje nowy trend stylizacyjny „New National Wave Dragon Face Aesthetics”. Dlatego ma duży przedni grill ozdobiony wewnątrz elementami dot-matrix, co dodatkowo pozwala uzyskać wyjątkowy efekt wizualny.

Smoczy wygląd podkreślają jednocześnie wąskie, ostre reflektory doskonale zintegrowane ze świecącymi w górę „smoczymi wąsami”. Tak zintegrowana konstrukcja zastosowana z przodu sedana pozwala uzyskać trójwymiarowy efekt wizualny.

BYD Qin L patrząc z boku, sedan ma smukłe nadwozie, które podkreślono dzięki zagłębieniom w drzwiach. Tył Konstrukcja typu fastback nadaje świeżości nowemu sedanowi i podkreśla poczucie mocy samochodu. Jednocześnie projekt tyłu nadwozia w postaci szerokich tylnych ramion nawiązuje do przedniej części pojazdu. Podkreśla je wyjątkowy kształt tylnych świateł, inspirowany chińskimi węzełkami, czyli artystycznie splątanymi sznurkami, symbolizującymi siłę, harmonię, jedność i miłość.

Jeśli chodzi o wielkość modelu, jego długość, szerokość i wysokość wynoszą odpowiednio 4830/1900/1495 mm (rozstaw osi wynosi 2790 mm). Dla porównania wymiary nadwozia obecnego w sprzedaży modelu Qin PLUS wynoszą 4765/1837/1495 mm, a rozstaw osi 2718 mm.

autohomecar__BYD Qin L widok z przodu
autohomecar__BYD Qin L widok z przodu

Sedan otrzyma system hybrydowy nowej generacji DM 5.0

Pod względem mocy, zgodnie z informacjami z poprzednich deklaracji producenta, BYD Qin L otrzyma system hybrydowy typu plug-in składający się z silnika 1,5 l o mocy 74 kW, silnika elektrycznego o mocy 160 kW w technologii hybrydowej DM-i piątej generacji.

BYD Qin L wyposażono w akumulatory firmy Zhengzhou Fudi. Ponadto w zależności od konfiguracji są one dostępne do wyboru w wersjach o pojemności 15,874 kWh i 10,08 kWh. To odpowiada zasięgowi jazdy na napędzie elektrycznym wynoszącym odpowiednio 90 km i 60 km.
Koszt zakupu nowego modelu od BYD ma wynieść ponad 120 000 juanów (ok.68 000 zł). Czytaj także: Nowy SUV od BYD będzie bestsellerem. W tej cenie skompromituje swoich europejskich rywali

Copyright © WRC Media. Redakcja zastrzega wykorzystywanie niniejszej treści w zewnętrznych publikacjach, bez podania źródła (link do artykułu). Takie działanie będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.

autohomecar__Chn BYD Qin L
autohomecar__Chn BYD Qin L

Przeczytaj również