Marczyk jedzie "jak u siebie". Pierwszy dzień na Litwie dla załogi Skoda Polska Motorsport

Marczyk jedzie "jak u siebie". Pierwszy dzień na Litwie dla załogi Skoda Polska Motorsport

33 interakcje
66629420_2326687510701507_3650390204922986496_n

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk po dwóch przejazdach nieco ponad kilometrowego odcinka specjalnego Elektrėnų Mero Taurė legitymują się przewagą 0,3 sekundy nad drugim Tomaszem Kasperczykiem i Damianem Sytym.

4. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozpoczęła się od dwóch przejazdów widowiskowego superoesu. Zwycięstwami na trasie podzielili się Miko Marczyk i Tomasz Kasperczyk, jednak to reprezentant Skoda Polska Motorsport zakończył pierwszy dzień rywalizacji na Litwie z przewagą 0,3 sekundy.

Podium w klasyfikacji RSMP uzupełnili Vaidotas Zala i Andris Malnieks w Skodzie Fabii R5. Tuż za nimi na 4. miejscu w generalce sklasyfikowano Łukasza Byśkiniewicza i Zbigniewa Cieślara. Strata załogi Hyundaia i20 R5 wynosi 1,7 sekundy.

Testy przed Rajdem Elektreny

Tak trenowaliśmy tuż przed Rally ElektrėnaiAmic Energy PLAuto PartnerMaXgearTekom Technologia Sp. z o.o – monitoring pojazdów GPSNOVOLMichelinKratki.pl – KOMINKIiPlanet RadomiHomeAPRMotorsportTVN Turbo

Gepostet von Łukasz Byśkiniewicz TVN Turbo Rally Team am Freitag, 12. Juli 2019

Na piąte miejsce w klasyfikacji RSMP awansowali Kacper Wróblewski i Jacek Spentany. Załoga ORLEN Team rozpocznie drugi dzień rywalizacji (składający się z aż 14 odcinków specjalnych) ze stratą 3,2 sekundy.

Tuż za nim uplasowali się bracia Łukasz i Tomasz Kotarbowie w Citroenie C3 R5, wyprzedzając Jarosława Kołtuna/Ireneusza Pleskota i dobrze znanego polskim kibicom Janisa Vorobjovsa pilotowanego przez Ivo Pukisa.

Najszybszą dziesiątkę zamknęli Sylwester Płachytka/Jacek Nowaczewski ex aequo z Maciejem Lubiakiem i Tomaszem Borko.

Wśród samochodów napędzanych na jedną oś równych nie miał sobie Tomasz Zbroja i Jakub Wróbel. Załoga reprezentująca barwy GO+ Cars zakończyła pierwszy dzień Rajdu Elektrenai z ponad 3-sekundową przewagą nad Damianem Łatą i Michałem Majewskim.

Klasyfikacja RSMP po 1. dniu Rajdu Elektrenai:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News